• Посилання скопійовано

Розраховуємо та відображаємо у формі №1ДФ внески ПДФО та військовий збір

Підприємство оформило через Приват24 договір страхування на свого робітника. Щомісячний платіж складає 50 грн. Як правильно розрахувати внески ПДФО і військовий збір та відобразити у формі №1ДФ?

Перш за все потрібно чітко визначитись за який вид страхування здійснюється платіж. Якщо такі виплати належать до  фонду оплати праці, вони є зарплатними з відповідним оподаткуванням ПДФО, військового збору та ЄСВ. Якщо виплата не відноситься до фонду оплати праці, діє інший порядок оподаткування.

1)  Якщо звернутись до пп. 2.3.4 Інструкції №5 виплати соціального характеру у грошовій і натуральній формі, зокрема витрати в розмірі страхових внесків підприємств (крім випадків, зазначених у п. 3.5 цієї Інструкції) на користь працівників, пов'язаних з добровільним страхуванням (особистим, страхуванням майна), як  інші заохочувальні та компенсаційні виплати належать до Фонду оплати праці. Указані суми включаються до фонду оплати праці в тому місяці, коли провадяться перерахунки страховій компанії.

2) Але згідно з п. 3.5 Інструкції № 5 внески підприємств згідно з договорами добровільного медичного та пенсійного страхування працівників і членів їхніх сімей є іншими виплатами, що не належать до фонду оплати праці.

 

Оподаткування ЄСВ

У листі ДФСУ від 12.05.2016 р. №10396/6/99-99-13-02-03-14 повідомляється:

  • сума страхових внесків, сплачених роботодавцем за договорами довгострокового страхування життя за найманих працівників, які є складовою заробітної плати, є базою нарахування єдиного внеску;
  • внески, сплачені роботодавцем на користь працівника за договором недержавного пенсійного забезпечення, не є базою нарахування єдиного внеску (підтверджується це п. 2 розділу ІІ Переліку № 1170).

 

Оподаткування ПДФО та військовим збором

Згідно з пп. 164.2.16 ПКУ сума пенсійних внесків у межах недержавного пенсійного забезпечення відповідно до закону, страхових платежів (страхових внесків, страхових премій), у тому числі, за договорами добровільного медичного страхування та за договором страхування додаткової пенсії, внесків на пенсійні вклади, внесків до фонду банківського управління, сплачена будь-якою особою - резидентом за платника податку чи на його користь відноситься до загального місячного оподаткованого доходу фізособи. 

Але роботодавцю потрібно звернути увагу на пп."в" пп. 164.2.16 ПКУ, за яким суми, що сплачуються:

  • роботодавцем-резидентом за свій рахунок за договорами недержавного пенсійного забезпечення платника податку, якщо така сума не перевищує 15 відсотків нарахованої цим роботодавцем суми заробітної плати платнику податку протягом кожного звітного податкового місяця, за який сплачується пенсійний внесок, внесків до фондів банківського управління, але не більш як 2,5 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом про Державний бюджет України на відповідний рік, у розрахунку за місяць за сукупністю таких внесків.

Робимо висновок: якщо страховий платіж за працівника не буде перевищувати 15% від нарахованої йому зарплати, і не більше ніж 2,5 розміру мінімальної зарплати (у 2017 р. така сума дорівнює 8000,0 грн), він не буде оподатковуватися ПДФО та військовим збором. 

За умовами запитання стає зрозумілим щомісячний платіж у 50 грн відповідає зазначеним вище критеріям, тому не оподатковується ПДФО та військовим збором, при умові що такий платіж не є складовою оплати плати.

Якщо ж сума щомісячного платежу буде більшою ніж зазначені вище суми, то різниця повинна оподатковуватися ПДФО за ставкою 18% із застосуванням натурального коефіцієнту відповідно до п. 164.5 ПКУ. А також сума перевищення буде оподатковуватися військовим збором у розмірі 1,5%, але без застосування натурального коефіцієнту.

У формі №1ДФ  згідно з п. 3. Порядку №4 щодо кожної фізособи потрібно заповнювати стільки рядків, скільки ознак доходів вона має. Це означає, що найманий працівник у цьому випадку відображається щодо кожної ознаки доходу окремим рядком з обов'язковим заповненням графи 2. 

Сума  страхового платежу буде відображена у графах 3а та 3, а у графі 5 зазначається ознака доходу — 125.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Заповнення декларації про майновий стан і доходи і додатка КІК, якщо фінзвітність з нульовими показниками
    Як заповнити декларацію про майновий стан і доходи та додатки КІК, якщо фінзвітність за 2022 і 2023 роки з нульовими показниками?
    15.04.202472
  • Штраф щодо незастосування 30% неоподатковуваної межі з ДМС
    Чи не буде штрафних санкцій, якщо підприємство при виплаті страховій компанії платежу по ДМС працівників, утримає ПДФО та ВЗ із всього страхового платежу, не застосовуючи пільгу з ПДФО? При цьому договір добровільного страхування відповідає вимогам ПКУ. За яким кодом в такому випадку (якщо пільгу не застосували) зазначати цю страхівку в Додатку 4ДФ?
    08.04.202429
  • Як оплатити послуги коворкінгу для дистанційних працівників без ПДФО та ВЗ?
    Деякі працівники переїхали з Києва, де у компанії офіс, в інші населені пункти та продовжують працювати в компанії. Для виконання своїх обов’язків вони іноді користуються послугами коворкінгу, які оплачують за власний рахунок. Чи виникає ПДФО, ВЗ та ЄСВ при поданні авансового звіту на компенсацію витрат по коворкінгу або оплаті послуг коворкінгу корпоративною карткою?
    02.04.202434
  • Договір добровільного медичного страхування і відшкодування працівнику витрат
    ТОВ уклав договір ДМС із страховою компанією. В договорі передбачено можливість відшкодування медичних витрат, понесених працівником, безпосередньо працівнику. Чи є це перепоною для неоподаткування ПДФО та ВЗ суми, яка не перевищує 30% від зарплати? Якщо так і ТОВ чи страхова компанія не буде утримувати ці суми із працівників, а платитиме за рахунок ТОВ/страхової компанії, які ще податки потрібно нараховувати?
    27.03.2024627
  • Чи можна вивчати іноземну мову і не платити податки?
    Компанія оплатила курси англійської мови для працівників. Це вважається додатковим благом з нарахуванням ПДФО і ВЗ з відображенням у додатку 4ДФ. Але коло працівників, які відвідують курси, чітко не визначено, відвідування занять не регулярне, працівники, які відвідують заняття змінюються. Чи можна в такому разі не нараховувати ПДФО та ВЗ, і не відображати у єдиній звітності?
    15.03.202488