• Посилання скопійовано

Чи виникають пільги з туристичного збору при розміщенні відряджених осіб?

ФОП надає готельні послуги (в т. ч. і особам, які були направлені у відрядження та дітям до 18 років). Підтверджувальні документи є. Чи потрібно у графах 7-12 додатку до декларації з туристичного збору зазначати інформацію про розміщення таких осіб? Чи подається звіт про пільги?

Згідно з пп. 268.2.1 ПКУ платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, про встановлення туристичного збору, та тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі), визначених пп. 268.5.1 ПКУ.

При цьому, відповідно до пп. «е» та «б» пп. 268.2.2 ПКУ платниками збору не можуть бути діти віком до 18 років та фізичні особи - резиденти, які прибули у відрядження.

Водночас, формою декларації з туристичного збору, зокрема, додатку, встановлено, що графи 7-12 заповнюються у податкових деклараціях, які надаватимуться за звітні періоди, починаючи з 1 січня 2020 року (дати набрання чинності постановою КМУ № 891). Зокрема, у цих графах зазначається код та найменування пільги відповідно до Довідника пільг.

У Довіднику пільг щодо туристичного збору міститься лише одна податкова пільга з кодом 18030101 «Пільги по туристичному збору, що встановлені органами місцевого самоврядування (пп. 12.3 ПКУ)».

Тобто в даному випадку, згідно з ПКУ зазначені у запитанні особи не є платниками туристичного збору, тож відповідно особі, яка надає послуги розміщення таких осіб, сплачувати туристичний збір за них не потрібно. Це не є податковою пільгою, а отже, у графах 7 – 12, а також у звіті про суми податкових пільг це не відображається.

Зверніть увагу, що у графі 3 «Загальна кількість діб6 розміщення у місцях проживання (ночівлі)» додатку проживання таких осіб також не відображається, оскільки податок з них не утримується.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Чи нараховується пеня внаслідок зменшення плати за землю?
    ФОП має договір оренди землі комунальної власності на території активних бойових дій. Згідно з пп. 69.14 підр. 10 розд. ХХ ПКУ 14.03.2024 р. подано уточнюючий розрахунок за 2022 рік на зменшення орендної плати. До цього був податковий борг за 2022 р. Але датою подання уточнюючого розрахунку в ІКПП нарахована пеня. Чи правомірне нарахування пені?
    27.03.202415
  • Зміна цільового призначення земельної ділянки: що з земельним податком?
    Релігійна організація придбала земельну ділянку з кодом цільового призначення 02.07 (для іншої житлової забудови). В майбутньому планується на цій ділянці будувати храм. Якщо код цільового призначення буде змінено на 03.04 (для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій), чи може релігійна організація застосувати пільгу відповідно до пп. 283.1.8 ПКУ?
    14.03.202450
  • Залучення платних фахівців для проєкту благодійного фонду: оплата та оподаткування
    Благодійний фонд планує запустити проєкт для навчання дітей (творчу студію). Для проведення зайнять планується запрошувати фахівців на оплатній основі. Як оформити таку оплату?
    13.03.202424
  • Чи повинні релігійні організації подавати декларацію з плати за землю за 2024 рік?
    Релігійна організація має пільгу з податку на землю згідно з пп. 283.1.7 ПКУ. В минулому році декларацію подавали, хоча податок не сплачували, в довіднику пільг був відповідний код – 18010505. Але в останньому довіднику пільг такого коду вже немає. Як складати декларацію у 2024 році?
    07.03.202459
  • Чи сплачувати податок з доходів нерезидентів з вартості послуг зберігання інформації?
    ТОВ сплачує за послуги зберігання інформації нерезиденту, юрособі з Німеччини. Чи потрібно заповнювати додаток ПН? Якщо, так, чи правильно сплачену суму за послуги показати в рядку 17 "Інші доходи"? Чи потрібно отримати якісь документи від постачальника-нерезидента, що підтверджують його податковий статус, якщо з Німеччиною є Конвенція для запобігання подвійного оподаткування?
    07.03.2024189