• Посилання скопійовано

Помилки у складанні ТТН на переміщення алкогольних напоїв: яка відповідальність?

При оформленні ТТН на перевезення алкоголю (власним авто) представник покупця відмовився писати посаду, лише поставив підпис в ТТН. Цей же підпис є в довіреності на отримання товару. Які наслідки незаповнення обов'язкових реквізитів ТТН для продавця-перевізника? Чи будуть проблеми при списанні палива?

Форму та Інструкція заповнення ТТН на перевезення алкогольної продукції затверджено Наказом  Мінтрансу від 28.04.2005 р. №154. Цим документом прямо не визначено список обов’язкових реквізитів ТТН та не визначено наслідків для випадку, якщо певний реквізит заповнений не повністю. Інструкція №154 містить простий перелік реквізитів ТТН та вказівки щодо їх заповнення.

Так, у рядку «Прийняв (відповідальна особа одержувача)» фіксується факт прийняття вантажу від відповідальної особи відправника вантажу, що підтверджується підписом та скріплюється печаткою. Інструкція №154 не вимагає обов’язкового зазначення посади особи, яка прийняла продукцію. Тож якщо у цьому реквізиті не буде зазначено посаду такої особи, це не призведе до недійсності ТТН, тим більше що в наявності є належним чином оформлена довіреність.

Для списання витрат на пальне достатньо подорожнього листа вантажного автомобіля – про це ми писали ще у 2013 р. тут (в частині правил списання палива цей матеріал є актуальним на сьогодні). В тому ж 2013 р. суб’єктам господарювання (СГ) надано право не виписувати подорожні листи. Замість них можна використовувати інші документи для обліку роботи автомобіля – на розсуд самого СГ. Про такі документи ми писали тут. Будь-який СГ може прийняти рішення про використання або типової форми подорожнього листа, або розробити власні форми документів для обліку роботи автомобілів та списання пального.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Чи заборонено відраховувати кошти профспілкам на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу під час воєнного стану?
    Чи заборонено протягом дії воєнного стану проводити відрахування первинним профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу в розмірах, передбачених колективним договором та угодами, у добровільному порядку за наявності у роботодавців такої можливості з віднесенням на витрати діяльності підприємства?
    Сьогодні 11:324
  • Чи може неприбуткова організація надати благодійну допомогу ЗСУ?
    В статуті неприбуткової оргазації передбачено наукові розробки, дослідження та інше у галузі права, а надання благодійної допомоги не передбачено. Чи може така організація придбати товар для подальшої безоплатної (благодійної) передачі ЗСУ? Як звітувати за такою операцією?
    17.04.202426
  • З немонетарної заборгованість переводиться в монетарну і назад: що з курсом?
    У 2021 р. резидент отримав авансову оплату за товар від нерезидента. В січні 2022 р. підписано додаткову угоду щодо повернення передплати. Заборгованість переведено до складу монетарної. Після введення валютних обмежень на період воєнного стану оплата не була проведена. Підприємство визначало курсові різниці на дату балансу. У 2024 р. вирішено все ж здійснити відвантаження. Як визначити курс, за яким монетарна заборгованість переводиться до складу немонетарної?
    15.04.202423
  • Порушення при ввезенні гуманітарної допомоги
    Громадська організація імпортувала гуманітарну допомогу - легковий авто для передачі ЗСУ і кабель для ремонту дронів. Але авто передане учаснику бойових дій, який працює волонтером в ГО, а кабель використовується самою ГО для ремонту дронів, а не переданий ЗСУ. Чи є порушення?
    10.04.202423
  • Перевезення вантажів: ТТН обов’язок чи право?
    Хто має виписувати ТТН при перевезенні вантажним автомобільним транспортом: перевізник чи вантажовідправник? Чи достатньо вантажоодержувачу для підтвердження факту перевезення товаро-матеріальних цінностей належно оформленого перевізником (юридичною особою чи ФОП) акту надання транспортно-експедиційних послуг ?
    26.03.2024128