• Посилання скопійовано

Експортеру потрібна ліцензія на оптову торгівлю алкоголем

ТОВ закупляє алкоголь у виробника. За контрактом із закордонним покупцем поставляє цей алкоголь на експорт. Чи потрібна підприємству ліцензія на оптову торгівлю алкоголем( експортну ліцензію підприємство отримало)?

Якщо переглядати вимоги Закону №481, то здійснення оптової торгівлі алкогольними напоями (тютюновими виробами) на території України потребує наявності у суб’єкта господарювання ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями (тютюновими виробами), а вивезення зазначеної продукції за межі митної території України – ліцензії на експорт алкогольних напоїв (тютюнових виробів).

Відповідно до абзацу 12 ст.1 Закону № 481 оптова торгівля - діяльність по придбанню і відповідному перетворенню товарів для наступної їх реалізації суб'єктам господарювання роздрібної торгівлі, іншим суб'єктам господарювання.

Фактично йдеться про ситуацію, коли ТОВ придбаває у виробника алкоголь, який згодом відвантажує товар на власний чи інший склад для обробки вантажу для цілей митного оформлення. Тому, формально будь-яке придбання товару та його перетворення для наступної реалізації вимагає наявності "оптової" ліцензії.

Якщо товар відразу зі складу направляється на митне оформлення та, скажімо, перевізник забирає товар зі складу виробника та доставляє його безпосередньо на склад покупця за кордоном, в такому разі, на нашу думку, ліцензія на оптову торгівлю не потрібна. Адже відсутній факт "придбання і відповідного перетворення товарів для наступної їх реалізації суб'єктам господарювання роздрібної торгівлі, іншим суб'єктам господарювання". 

Не будемо забувати, що ліцензія на оптову торгівлю надає право здійснювати торгівлю лише з госпсуб'єктами на території України. Відвантаження товарів за межі України не підпадає під оптову — для цього є спеціальна "експортна" ліцензія.

Втім, у фіскалів з цього приводу інша думка. У розділі "ЗІР", категорія 115.02, запитання: "Чи потрібно виробнику алкогольних напоїв (тютюнових виробів) для експорту власної продукції додатково до ліцензії на експорт отримувати також ліцензію на опатову торгівлю?", надається наступна відповідь: "оптова торгівля алкогольними напоями (тютюновими виробами) та експорт (вивезення за межі митної території України) зазначеної продукції є окремими видами діяльності, які потребують наявності окремих ліцензій на провадження діяльності".

Але є ще один цікавий момент. Справа в тому, що відповідно до абзацу п’ятого частини 2 ст.17 Закону №481 до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі оптової (включаючи імпорт і експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензії – 200% вартості отриманої партії товару, але не менше 17000 грн. 

Тож ціна питання не залишає вибору — фіскали звернуться до цього штрафу без вагань.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Канарьова Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Ліцензії і дозволи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Ліцензії і дозволи»

  • Чи змінювати ліцензію при встановленні додаткової ємності для зберігання?
    У заяві на отримання ліцензії в 2022 році зазначено місце зберігання пального з типом об’єкта оподаткування «213» (завод), відповідно до форми №20-ОПП, і в ліцензії на 5 років визначено ліміт 20 000 л. В 2023 році придбана ще одна ємність і фактично кількість зберігання пального збільшилась до 30 000 л. Чи подавати форму №20-ОПП? Чи подавати заяву на збільшення ліміту в ліцензії на зберігання пального?
    22.04.202424
  • Ануляція ліцензії на зберігання пального: а може відповідальне зберігання?
    Підприємство придбало ПММ 28.03.2024 р. Акцизну накладну від продавця зареєстровано 28.03.2024 р. Заяву на анулювання ліцензії в зв’язку зі зміною адреси акцизного складу підприємство подало 26.03.2024 р. Витяг з розпорядження щодо анулювання ліцензії на зберігання ПММ для власних потреб датовано 28.03.2024 р. Коли ліцензія на зберігання вважається анульованою? Чи можна передати на зберігання пальне, якщо ліцензію анульовано?
    22.04.202421
  • Сплата та продовження ліцензії на оптовий продаж алкогольних напоїв під час воєнного стану
    Підприємство має ліцензію на оптовий продаж алкогольних напоїв. У цьому місяці повинні продовжувати її ще на рік та сплатити 500 000 грн. Чи можна до кінця воєнного стану не платити ці 500 000 грн за продовження цієї ліцензії, а оплатити цю суму протягом 30 днів після скасування воєнного стану? Чи поширюється звільнення на ліцензію оптового продажу алкогольних напоїв?
    09.04.2024110
  • Чи застосовує касовий метод підприємство, якщо дозвіл на будівництво отримано до 10.10.2022 року?
    ТОВ отримало дозвіл на будівництво багатоквартирного будинку до 10.10.2022 року. В березні 2023 року ТОВ отримує право власності на квартиру (перше постачання) і на наступний день продає цю квартиру покупцю. В обліковій політиці касовий метод не застосовується. Чи потрібно застосовувати касовий метод? Коли виникають зобов’язання з ПДВ: при отримані дозволу або ж все-таки при оплаті за квартиру?
    20.03.202442
  • СГ включено до реєстру великих платників. Чи переоформлювати ліцензію на оптову торгівлю пальним?
    Діяльність підприємства – оптова торгівля пальним без місця зберігання, є відповідна ліцензія. Підприємство включено до реєстру великих платників податків на 2024 рік згідно зі ст. 64 ПКУ. Чи потрібно у зв'язку з цим подавати заяву на перереєстрацію ліцензії?
    14.02.202420