• Посилання скопійовано

Підприємці, які зареєстровані протягом року подають декларацію за результатами звітного кварталу, в якому розпочата така діяльність

Підприємець зареєструвався в січні 2014 році, доходів не отримав. Звітів поки що теж ніяких не здавав і податків жодних не платив. Чи повинен він був здавати серед року звіти і платити податки, якщо не було доходу? Яка відповідальність і за що саме чекає підприємця, і що потрібно зробити, щоб її уникнути?

Згідно із пп. 177.5.2 ПКУ, фізичні особи - підприємці, які зареєстровані протягом року в установленому законом порядку або перейшли із спрощеної системи оподаткування на загальну систему оподаткування, подають податкову декларацію за результатами звітного кварталу, в якому розпочата така діяльність або відбувся перехід на загальну систему оподаткування. Вперше зареєстровані підприємці в податковій декларації також зазначають інформацію про майновий стан та доходи за станом на дату державної реєстрації підприємцем. Подання такої декларації є обов’язком підприємця на загальній системі оподаткування, тож, уникнути штрафу за неподання цієї декларації, передбаченого п. 120.1 ПКУ (у розмірі 170 грн.) підприємцю не вдасться.  


 

Така декларація подається підприємцем для обрахунку сум авансових платежів з податку на доходи фізичних осіб від підприємницької діяльності. Сплачуються такі визначені авансові платежі у строки, визначені пп. 177.5.1 ПКУ - по 25 відсотків щокварталу (до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада). 

У разі зменшення суми отриманого доходу за попередній календарний квартал поточного року більше ніж на 20 відсотків у порівнянні з розрахунковою очікуваною сумою доходу на такий квартал підприємець має право зменшити суму авансового платежу, що підлягає сплаті у наступний строк,  пропорційно зменшенню суми зазначеного доходу. 

Для такого зменшення суми авансового платежу підприємцем до настання строку сплати такого авансового платежу до контролюючого органу подається заява у довільній формі, що містить розрахунок зменшення суми авансового платежу та коротке пояснення обставин, що призвели до зменшення суми отриманого доходу.

Тобто, підприємець на загальній системі оподаткування повинен сплачувати ПДФО протягом року в сумі авансових платежів, визначених за поданою декларацією. Але оскільки декларація не була подана і сума авансових платежів не була визначена, штрафів за несвоєчасну сплату авансових платежів з ПДФО, на нашу думку, до підприємців не повинно бути застосовано. 

За підсумками 2014 року підприємець протягом 40 календарних днів після закінчення звітного року подасть річну декларацію. Якщо протягом року він не отримає чистого доходу, то в нього не буде узгодженого податкового зобов’язання з ПДФО – отже, і сплачувати до бюджету не доведеться. Неможливо буде і визначити суму авансових внесків з ПДФО, які підприємець матиме сплачувати у 2015 році. Тож, протягом усього 2015 року за таких умов підприємець не сплачуватиме авансом ПДФО від підприємницької діяльності, а сплачуватиме цей податок вже за наслідками річної декларації за 2015 рік. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Підприємництво

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Підприємництво»

  • Зміна організаційно-правової форми підприємства: переведення працівників без звільнення
    Підприємство змінює організаційно-правову форму з ПрАТ на ТОВ, при цьому код підприємства за ЄДРПОУ не змінюється. Чи можливо переоформити людей з ПрАТ на ТОВ без звільнення, щоб не сплачувати компенсацію за невикористану відпустку та податки з неї; як правильно зробити запис у трудовій книжці?
    16.12.2021381
  • Отримання підприємцем послуг від фізичної особи: оподаткування
    Чи може ФОП отримувати послуги (за договором надання послуг) від фізичної особи, якщо буде сплачувати за нього ПДФО та військовий збір?
    05.11.2021343
  • Особливості діяльності ФОП, що надає бухпослуги
    Яких умов має дотримуватися ФОП, щоб здійснювати діяльність з надання бухгалтерських послуг? Як документально підтверджувати надання своїх послуг іншим ФОПам та юрособам?
    11.05.20213 0675
  • Оплата третьою особою: наслідки
    На розрахунковий рахунок ТОВ надійшли кошти від покупця Петренко П., який скористався послугою ПриватБанку «реєстрові поповнення» і авторизувався не сам, а через телефон іншої людини. В результаті в банківській виписці вказано «... від Петренко П. через Сидоренко С.». Чи можемо в обліку провести платіж і відвантаження на Петренка? Чи правомірна така оплата?
    22.05.20201 425
  • Зміна розміру відрахувань держпідприємств: з якої дати починає діяти?
    Чи має право ДП застосовувати при звітуванні за І квартал 2020 року зменшений норматив відрахування чистого прибутку (передбачений постановою КМУ №349), якщо на момент звітування Постанову було прийнято, оприлюднено, але не опубліковано?
    19.05.2020163