• Посилання скопійовано

Для розрахунків за товар через електронні платіжні системи підприємцеві слід укласти договір

Як правильно підприємцю здійснювати облік виручки від продажу товарів через інтернет-магазини з можливістю отримання коштів через міжнародні електронні платіжні системи типу (webmoney, pay-pal, yandex-кошелек, visa/master card)? Як правильно документально оформити відносини з платіжними системами?

Оформити відносини з операторами платіжних систем необхідно шляхом укладення з ними відповідних договорів, в яких детально визначити порядок приймання та наступного перерахування на Ваш рахунок платежів, отриманих від покупців.

Після отримання коштів на поточний рахунок Вам необхідно це відобразити в Книзі обліку доходів та витрат, тобто відобразити факт отримання доходу.

Слід враховувати, що не всі міжнародні платіжні системи можна використовувати для прийняття коштів в оплату за товари.


Для уникнення питань з контролюючими органами, користуватись потрібно міжнародними платіжними системами, створеними нерезидентами, документи яких відповідають вимогам НБУ. Перелік таких систем розміщений на сайті НБУ.

Для можливості зарахування грошей, сплачених не в національній валюті України, необхідно відкрити в банку валютний рахунок.

Оскільки автором не зазначено, на якій системі оподаткування перебуває ФОП, звертаємо увагу на те, що платники єдиного податку не можуть працювати з використанням систем оплати електронними грошима.

Відповідно до 291.6. Платники єдиного податку повинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій).

Електронні гроші не належать до жодної з форм розрахунків, оскільки не є грошима в загальному розумінні. Електронні гроші - одиниці вартості, які зберігаються на електронному пристрої, приймаються як засіб платежу іншими особами, ніж особа, яка їх випускає, і є грошовим зобов'язанням цієї особи, що виконується в готівковій або безготівковій формі.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Джерело: ЮК Jurimex

Рубрика: Держрегулювання/Підприємництво

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Підприємництво»

  • Зміна організаційно-правової форми підприємства: переведення працівників без звільнення
    Підприємство змінює організаційно-правову форму з ПрАТ на ТОВ, при цьому код підприємства за ЄДРПОУ не змінюється. Чи можливо переоформити людей з ПрАТ на ТОВ без звільнення, щоб не сплачувати компенсацію за невикористану відпустку та податки з неї; як правильно зробити запис у трудовій книжці?
    16.12.2021396
  • Отримання підприємцем послуг від фізичної особи: оподаткування
    Чи може ФОП отримувати послуги (за договором надання послуг) від фізичної особи, якщо буде сплачувати за нього ПДФО та військовий збір?
    05.11.2021343
  • Особливості діяльності ФОП, що надає бухпослуги
    Яких умов має дотримуватися ФОП, щоб здійснювати діяльність з надання бухгалтерських послуг? Як документально підтверджувати надання своїх послуг іншим ФОПам та юрособам?
    11.05.20213 0825
  • Оплата третьою особою: наслідки
    На розрахунковий рахунок ТОВ надійшли кошти від покупця Петренко П., який скористався послугою ПриватБанку «реєстрові поповнення» і авторизувався не сам, а через телефон іншої людини. В результаті в банківській виписці вказано «... від Петренко П. через Сидоренко С.». Чи можемо в обліку провести платіж і відвантаження на Петренка? Чи правомірна така оплата?
    22.05.20201 466
  • Зміна розміру відрахувань держпідприємств: з якої дати починає діяти?
    Чи має право ДП застосовувати при звітуванні за І квартал 2020 року зменшений норматив відрахування чистого прибутку (передбачений постановою КМУ №349), якщо на момент звітування Постанову було прийнято, оприлюднено, але не опубліковано?
    19.05.2020163