• Посилання скопійовано

При перевезені вантажів власним транспортом ТТН не потрібна!

Підприємство - замовник уклало договір на зберігання, обробку та утилізацію відходів 1-4 класу небезпеки. Перевезення таких вантажів до виконавця здійснюється замовником самостійно власним транспортом. Чи потрібно в такому випадку складати ТТН?

Товарно-транспортна накладна - єдиний для всіх учасників транспортного процесу юридичний документ, що призначений для списання товарно-матеріальних цінностей, обліку на шляху їх переміщення, оприбуткування, складського, оперативного та бухгалтерського обліку, а також для розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи.

Перелік документів, необхідних для здійснення перевезення вантажу автомобільним транспортом у внутрішньому сполученні, наведено у додатку до постанови Кабміну №207.

Відповідно до цього Переліку наявність ТТН є необхідною для водія юрособи або ФОП, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах. Тобто, коли надаються послуги з перевезення вантажів іншим особам. У даній ситуації має місце операція з перевезення власного вантажу власним транспортом. Тобто послуги з транспортування не надаються!

Але для перевезення власних вантажів автомобільним транспортом ТТН не потрібна, достатньо мати накладну або інший документ, який підтверджує право власності на вантаж.  Це видно з переліку обов’язкових документів, зазначених у п. 2 Переліку №207.

Таким чином, якщо замовник самостійно перевозить відходи до виконавця, то складання ТТН не є обов’язковим, оскільки замовник перевозить власний вантаж, а не надає транспортні послуги виконавцю.

Факт передачі відходів від замовника до виконавця засвідчується такими первинними документами:

  • договір на надання послуг з утилізації або зберігання;
  • накладна або акт приймання-передачі.

Зверніть увагу, що у випадку перевезення небезпечних вантажів може виникнути необхідність наявності ліцензії на перевезення таких вантажів. Детальніше це питання ми розглядали тут>> 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Суспільство і життя/Авто

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Авто»

  • Облік авто, отриманого за договором фінлізингу, після його арешту
    Підприємство використовує у власній діяльності автомобіль, отриманий за договором фінлізингу. Стався страховий випадок і автомобіль забрали під арешт на невизначений термін. Чи зупиняти робити щомісячні платежі? Чи продовжувати відображати їх в бухгалтерському обліку? Чи нараховувати амортизацію?
    21.08.202335
  • Оформлення передачі обладнання і заправка авто в рамках договору підряду
    Юрособа - замовник і ФОП на ЄП - підрядник уклали договір підряду, за яким підрядник виконуватиме роботи з монтажу, калібрування, діагностики, ремонту, технічного супроводу, повірки вагового обладнання, а також доставку вагового обладнання на об’єкти кінцевого замовника. Юрособа для виконання робіт за договором безоплатно надає ФОП обладнання, автомобіль. Чи треба на кожен об’єкт складати акт приймання-передачі? Чи може замовник заправляти паливом передане авто?
    16.08.202394
  • Заправка працівником каністри пальним у вихідний день
    Працівник підприємства, водій, за паливною карткою підприємства заправляє власну каністру пальним у вихідний день. А в робочий день з каністри заправляє бак авто підприємства. Чи нараховувати зарплату за вихідний день? Чи має право водій отримувати пальне у власну тару? Чи потрібно отримати ліцензію на зберігання пального?
    25.05.20215651
  • Фінансовий лізинг (оренда) автомобіля: як відбувається?
    Як взяти автомобіль у фінансовий лізинг (оренду)?
    01.07.20191 066
  • Викрадення авто: як діяти підприємству?
    Які дії повинне здійснити підприємство при викраденні автомобіля?
    25.06.2019352