• Посилання скопійовано

ФОП – «загальник» отримує пенсію за віком: як утримати аліменти?

Як розраховується сума аліментів з підприємця на загальній системі, який отримує пенсію за віком? У постанові зазначено, що аліменти становлять 1/3 частини всіх доходів платника податку (двоє дітей), але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку

Повний перелік видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб наведено у п. 1 Переліку №146. Водночас, перелік видів доходу, з яких аліменти не утримуються, наведено у пп. 12 Переліку №146.

Зокрема, аліменти утримуються з:

  • доходів від підприємницької діяльності (пп. 16 п. 1 Переліку №146);
  • одержуваної пенсії, за винятком надбавок до пенсії, що виплачуються особам з інвалідністю першої групи на догляд за ними (пп. 14 п. 1 Переліку №146).

Оскільки згідно з пп. 177.2 ПКУ об'єктом оподаткування підприємців на загальній системі оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця, то відповідно саме з цієї суми чистого прибутку і будуть утримуватись аліменти.

Якщо між подружжям укладено аліментний договір, то розмір аліментів визначається за ним (але не менше мінімального розміру аліментів). Якщо ж такого договору не укладено, то відповідно до ч. 5 ст. 183 ПКУ той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі (але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину):

  • на одну дитину – 1/4 доходу платника аліментів;
  • на двох дітей – 1/3;
  • на трьох і більше дітей – 1/2 (доходу) платника аліментів.

Оскільки підприємцем отримано виконавчий лист про утримання 1/3 доходу, то відповідна частка утримується з розміру чистого оподатковуваного доходу (який підлягає оподаткуванню) отриманого як підприємець, а також з розміру отриманої пенсії за віком (але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину). Розміри прожиткових мінімумів на 2020 рік ми наводили тут.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЄСВ, соціальний захист»

  • Чи сплачується ЄСВ з авторської винагороди?
    ТОВ укладає авторську угоду на науковий твір. Чи потрібно із авторської винагороди сплачувати ЄСВ?
    22.04.202421
  • Чи донараховувати ЄСВ на перехідний лікарняний?
    Працівник в березні попрацював півмісяця та захворів. Лікарняний перехідний: березень-квітень. Чи проводити донарахування ЄСВ за березень до мінімального розміру, чи це можна зробити у квітні з відображенням у додатку 1 єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ суми лікарняних за березень, щоб уникнути сторнування зайво перерахованої суми ЄСВ за І квартал?
    19.04.20245531
  • Оподаткування ЄСВ виплат резидентом Дія. Сіті
    Чи потрібно резиденту Дія. Сіті оподатковувати ЄСВ такі виплати та за якою ставкою: 1) часткове збереження зарплати мобілізованим штатним працівникам згідно з окремими наказами; 2) безповоротна фіндопомога штатному працівнику та гіг-спеціалісту; 3) інші компенсаційні, грошові та/або матеріальні виплати, які непередбачені актами чинного законодавства та не належать до фонду оплати праці?
    12.04.20241831
  • ЄСВ з лікарняного працівника – особи з інвалідністю, резидента Дія. Сіті
    Працівник компанії – резидента Дія. Сіті має інвалідність. У нього відкритий лікарняний з 01 по 29 лютого 2024 р. Відповідно, робочих днів у лютому немає. Як в такому випадку правильно нарахувати ЄСВ? Якщо немає жодного робочого дня, чи потрібно компанії – резиденту Дія. Сіті сплатити за працівника з інвалідністю ЄСВ з МЗП 1562 грн? Чи тільки ЄСВ за ставкою 8,41% з лікарняних?
    11.04.202441
  • Виплата на страхування життя під час відпустки без збереження зарплати: що з ЄСВ?
    Чи потрібно донараховувати ЄСВ до мінімального розміру при перебуванні працівника у відпустці без збереження зарплати, якщо не відпрацьовано жодного дня, але є щомісячне нарахування виплати на страхування життя?
    10.04.2024331