• Посилання скопійовано

Для реєстрації іноземної інвестиції повинен бути відкритий окремий інвестиційний рахунок

У Статутному капіталі ТОВ є частка нерезидента. Сума частки в Статуті прописана в гривнях і оцінена в доларах США по курсу Нацбанку на дату реєстрації. Засновник-нерезидент, на момент внесення свого вкладу, є працівником підприємства і отримує зарплату. Чи може засновник-нерезидент внести свій вклад в статутний капітал ТОВ в гривнях безпосередньо на розрахунок?

Відповідно до п. 2 ст. 86 Закону України «Про господарські товариства» від 19.09.1991 р. № 1576-XII (далі – Закон № 1576) вкладами учасників у статутний капітал можуть бути кошти в національній чи іноземній валюті. Оцінюються вклади учасників в гривні. 

Облік статутного фонду ведеться на рахунку 40 «статутний капітал» тільки в валюті України.

Згідно ст. 2 Закону України «Про режим іноземного інвестування»  від 19.03.1996 р. № 93/96-ВР іноземні інвестиції можуть здійснюватися у вигляді: іноземної валюти, що визнається конвертованою Національним банком України, та валюти України.


 

Згідно постанови НБУ «Про врегулювання питань іноземного інвестування в Україну» від 10.08.2005 р. № 280 для здійснення інвестиційної діяльності інвестор-нерезидент повинен відкрити в банку інвестиційний рахунок (в іноземній валюті або в гривні), з якого він має право  перераховувати  кошти в гривнях та іноземній валюті  на  поточний  рахунок  резидента (п. 2.1 Постави № 280).

На основі вище викладеного можна зробити висновок, що засновник-нерезидент може внести свою частку вкладу до статутного фонду в гривні, але тільки якщо це передбачено засновницькими документами (адже розмір внесків до статутного фонду та форму таких внесків засновники встановлюють по домовленості між собою і фіксують у засновницьких документах). 

Якщо засновницькими документами передбачено, що інвестор має право внести як внесок до статутного капіталу суму гривень, яка повинна відповідати вартості вкладу нерезидента в іноземній валюті на день внесення, але при цьому сума зареєстрованого у гривнях статутного капіталу не змінюється, виникає позитивна різниця між зафіксованою у статутних документах сумою гривень та вартістю внеску, перерахованого за курсом НБУ на день внесення. Вона підлягає зарахуванню на рахунок 422 «інший вкладений капітал».

Безпосередньо на рахунок підприємства засновник внести вклад не може, оскільки для реєстрації іноземної інвестиції  повинен бути відкритий окремий інвестиційний рахунок. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Фінанси і банки/Валюта і цінні папери

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Валюта і цінні папери»

  • На яку дату починати дисконтувати довгострокову позику?
    Юрособа має заборгованість за позикою від нерезидента, строк якої закінчився 31.12.2022 р. Укладена 31.12.2022 р. додаткова угода на продовження строку на 5 років, з погашенням платежів рівними частинами та відсотків поквартально, яка зареєтрована в НБУ 25.08.2023 р. На яку дату визнавати заборгованість довгостроковою та брати ставку для дисконтування — на 01.01.2023 р. чи на 25.08.2023 р.?
    06.12.2023215
  • Переведення боргу за валютним кредитом
    Підприємство "А" за кредитним договором з банком отримало кредит в іноземній валюті. Зараз укладається тристоронній договір про переведення боргу на підприємство "Б". Чи будуть фінвитрати та курсові різниці, що виникатимуть у "В", його витратами? Чи необхідно "А" та "Б" доводити ділову мету укладення договору переведення боргу?
    28.11.202391
  • Чи можна у 2023 році повернути невикористаний валютний грант?
    Громадська організація отримала грант в іноземній валюті. Валюта була продана в повному обсязі. До закінчення гранту договір було припинено, тому ГО необхідно повернути невикористаний залишок коштів. Чи є правові підстави для купівлі валюти та повернення коштів у валюті грантодавцю на сьогоднішній день?
    13.09.202377
  • Валютний облік у ФОПа: надання приміщень в оренду нерезидентам за валюту
    ФОП – платник ЄП ІІІ групи надає приміщення в оренду нерезидентам. Оплату отримує у валюті на валютний рахунок. Як вести облік доходів ФОПа у валюті? Як враховувати курсові різниці, якщо курси різні на дату виставлення акту про оренду приміщення та на дату отримання оплати? Якими проведеннями закривати рахунки 36, 70, 312 та 333 на різниці, які виникають через зміну валютних курсів?
    10.08.202397
  • Як фізособі задекларувати криптовалюту та дорогоцінні метали?
    Як фізособі задекларувати криптовалюту та дорогоцінні метали в декларації про майновий стан та доходи?
    06.07.202354