• Посилання скопійовано

Включення списаних відсотків до 75% частки доходу сільгоспвиробника

Юрособа - виробник сільгосппродукції (на IV групі ЄП) має кредит від нерезидента (курсові різниці не нараховувалися). Відсотки за договором нараховуються та сплачуються в день погашення позики. Позикодавець пропонує внести суму позики до статуту підприємства, а відсотки списати. Чи відноситься списання відсотків до доходу 75% питомої ваги?

По-перше, при списанні відсотків виникає дохід: Дт 684 Кт 717. При цьому заборгованість за цими відсотками не є такою, за якою сплив строк позовної давності, адже заборгованість списується за угодою сторін до настання такого строку.

По-друге, розрахунок 75% питомої ваги сільськогосподарського доходу ведеться у Розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва за формою, затвердженою Наказом Мінаграрної політики та продовольства України від 26.12.2011 р. № 772.

Дохід від списання відсотків потрапить до рядка 2 Розрахунку «Загальна сума доходу сільськогосподарського товаровиробника». Одночасно у підрядках 3.1 – 3.6 цей дохід не відображається, оскільки він не підпадає під визначення жодного підрядка. Зокрема, у підрядку 3.5 відображається кредиторська заборгованість, яка списана після закінчення строку позовної давності, а в даному випадку ця умова не виконується.

Отже, сума доходу від списання відсотків потрапить до рядка 2 та не потрапить до рядка 3 Розрахунку. Відповідно, скоригований дохід сільгоспвиробника у рядку 4 буде включати в себе і суму списаних відсотків.

І наостанок, включення суми списаних відсотків до рядка 4 зменшить частку сільгоспдоходів у рядку 5. Таким чином, якщо така частка виявиться менше 75%, підприємство втратить право на 4 групу єдиного податку і повинно буде перейти на загальну систему оподаткування з наступного року. Наявність збитку щодо операції зі списання вдсотків не впливає на розрахунок частки доходу 75%.

Зауважимо, що доходи від курсової різниці враховуються при коригуванні загальної суми доходу у рядку 3.6 Розрахунку.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Металеві вироби передано на доробку: як відобразити в обліку?
    Підприємство передало 21 т чорної труби сторонній організації для оцинкування. Виконавець надав акт виконаних робіт та накладну на повернення труби в кількості 21,8 т. Як відобразити цю операцію в обліку?
    Сьогодні 12:05101
  • Чи переводити МНМА до ОЗ, якщо після поліпшення вартість складає 40 000 грн?
    Підприємство мало на балансі об’єкт МНМА вартістю 10 000 грн, нарахувало амортизацію за методом 100%. За обліковою політикою вартісна ознака МНМА - 20 000 грн. Проведено поліпшення цього об’єкта, первісна вартість стала 40 000 грн. Чи потрібно переводити до складу ОЗ? Що з амортизацією? Як відображати в податковому обліку податку на прибуток (є різниці)?
    Сьогодні 11:0634
  • Зробили фізособі передплату за оренду приміщення, а потім договір розірвали: які наслідки?
    ТОВ на загальній системі оподаткування уклало договір оренди нежитлових приміщень з фізособою. За умовами договору передплата складає 100000 грн. ТОВ сплачує фізособі 80500 грн, одночасно сплачує ПДФО 18000 грн та ВЗ 1500 грн. Передачі приміщення в оренду не відбулося, фізособа розірвала договір. Фізособа має повернути повну суму – 100000 грн чи лише те, що вона отримала – 80500? Як повернути зайво сплачені ПДФО та ВЗ? Чи можливо їх зарахувати в рахунок наступних платежів? Як відкоригувати ці доходи в додатку 4ДФ?
    24.04.202422
  • Як перевести в бухобліку товари до основних засобів?
    ТОВ, платник податку на прибуток і ПДВ, імпортувало товари (навантажувачі), призначені для подальшого продажу, оприбуткувавши на субрахунку 281. Згодом вирішено доукомплектувати їх, зарахувати до складу ОЗ і надавати в оренду. Як перевести із товарів до ОЗ? Які особливості оформлення, обліку та оподаткування?
    24.04.202435
  • Отримано знижку від нерезидента на програмне забезпечення: облік та оподаткування
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення (ПЗ). Програмне забезпечення купується у нерезидента. Після продажу ПЗ кінцевому споживачу підприємство отримує знижку. Знижка надається однією сумою на весь інвойс, згідно до якого було придбано ПЗ. Як відобразити в обліку надання знижки? Чи потрібно складати РК за даною операцією?
    24.04.202410