• Посилання скопійовано

Приймання готівки агентом комерційного банку: особливості бухобліку

Які особливості бухобліку операції із приймання готівки в гривнях для подальшого її переказу комерційними агентами банків - юрособами, які уклали агентські договори з банками?

Що стосується діяльності комерційних агентів банків, то комерційний агент банку надає послуги з приймання готівки для подальшого її переказу від імені, в інтересах, під контролем і за рахунок банку, який він представляє.

НБУ на своєму сайті зазначав, що з 22.11.2017 року для операцій з приймання готівки для подальшого її переказу комерційними агентами банків останні обов’язково мають відкрити в банку окремий рахунок/рахунки та забезпечити зарахування на нього готівки в гривнях, прийнятої ними для подальшого її переказу.

У 2017 році для забезпечення відображення у бухобліку операцій, що здійснюються комерційними агентами банків в Україні, з  приймання коштів для подальшого їх переказу за призначенням, як цього вимагають норми Постанови №116, НБУ вніс відповідні зміни до Плану рахунків №280.

Відповідно до постанови НБУ №117:

  • групу рахунків 260 «Кошти на вимогу суб’єктів господарювання» доповнено новим рахунком «2606 П - Кошти на вимогу суб’єктів господарювання, що прийняті для подальшого переказу»;
  • групу рахунків 265 «Кошти небанківських фінансових установ» доповнено новим рахунком «2654 П - Кошти на вимогу небанківських фінансових установ, що прийняті для подальшого переказу».

Ці рахунки призначені для обліку коштів на вимогу суб’єктів господарювання/небанківських фінансових установ, що прийняті для подальшого переказу.

За кредитом рахунку проводяться суми надходжень коштів, прийнятих для подальшого переказу за призначенням. За дебетом рахунку проводяться суми коштів, що перераховані за призначенням.

Звертаємо увагу, що План рахунків, який затверджений постановою НБУ №280, про який мова йде вище, не діє з 25.12.2017 року. Втім, рахунки 2606 та 2654 також наразі зазначені в новому Плані рахунків бухобліку банків України, затвердженому вже Постановою НБУ №89. Принципи обліку коштів на цих рахунках залишаються такими ж.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Металеві вироби передано на доробку: як відобразити в обліку?
    Підприємство передало 21 т чорної труби сторонній організації для оцинкування. Виконавець надав акт виконаних робіт та накладну на повернення труби в кількості 21,8 т. Як відобразити цю операцію в обліку?
    25.04.2024111
  • Чи переводити МНМА до ОЗ, якщо після поліпшення вартість складає 40 000 грн?
    Підприємство мало на балансі об’єкт МНМА вартістю 10 000 грн, нарахувало амортизацію за методом 100%. За обліковою політикою вартісна ознака МНМА - 20 000 грн. Проведено поліпшення цього об’єкта, первісна вартість стала 40 000 грн. Чи потрібно переводити до складу ОЗ? Що з амортизацією? Як відображати в податковому обліку податку на прибуток (є різниці)?
    25.04.202435
  • Зробили фізособі передплату за оренду приміщення, а потім договір розірвали: які наслідки?
    ТОВ на загальній системі оподаткування уклало договір оренди нежитлових приміщень з фізособою. За умовами договору передплата складає 100000 грн. ТОВ сплачує фізособі 80500 грн, одночасно сплачує ПДФО 18000 грн та ВЗ 1500 грн. Передачі приміщення в оренду не відбулося, фізособа розірвала договір. Фізособа має повернути повну суму – 100000 грн чи лише те, що вона отримала – 80500? Як повернути зайво сплачені ПДФО та ВЗ? Чи можливо їх зарахувати в рахунок наступних платежів? Як відкоригувати ці доходи в додатку 4ДФ?
    24.04.202423
  • Як перевести в бухобліку товари до основних засобів?
    ТОВ, платник податку на прибуток і ПДВ, імпортувало товари (навантажувачі), призначені для подальшого продажу, оприбуткувавши на субрахунку 281. Згодом вирішено доукомплектувати їх, зарахувати до складу ОЗ і надавати в оренду. Як перевести із товарів до ОЗ? Які особливості оформлення, обліку та оподаткування?
    24.04.202436
  • Отримано знижку від нерезидента на програмне забезпечення: облік та оподаткування
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення (ПЗ). Програмне забезпечення купується у нерезидента. Після продажу ПЗ кінцевому споживачу підприємство отримує знижку. Знижка надається однією сумою на весь інвойс, згідно до якого було придбано ПЗ. Як відобразити в обліку надання знижки? Чи потрібно складати РК за даною операцією?
    24.04.202410