• Посилання скопійовано

Предприятию стоит прописать дату примения курса валют для определения доходов в приказе об учетной политике

В связи с введением нового субсчета 316, на котором будут учитываться валютные средства на распределительном счете, на какую дату предприятию применять курс для определения доходов? На дату поступления средств на распределительный счет 316 или по дате поступления на валютный счет 312? И с какого числа это применимо?

Так, дійсно з 24.07.2015 р. Наказом Мінфіну від 18.06.2015 р. №573 Інструкцію про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку, затверджену Наказом Мінфіну від 30.11.99 р. №291, було доповнено субрахунком 316 «Спеціальні рахунки в іноземній валюті». Цей субрахунок призначений для обліку коштів в іноземній валюті, що підлягають розподілу або додатковому попередньому контролю, у тому числі сум коштів в іноземній валюті, що підлягають обов'язковому продажу відповідно до законодавства (на сьогодні і до 04.12.2015 р. включно діє постанова НБУ від 03.09.2015 р. №581).

Типові операції на субрахунку 316:

— Д-т 316 К-т 362 — надходження валюти від покупця (632 — повернення валюти від постачальника);

— Д-т 312 К-т 316 — перераховано валюту у розмірі 25% з розподільчого рахунку на поточний рахунок;

— Д-т 334 К-т 316 — перераховано 75% валюти для обов'язкового продажу.

Податкові органи дотримуються позиції, що датою надходження виручки в іноземній валюті є дата надходження коштів на поточний рахунок резидента, який здійснив експортну операцію (підкатегорія 114.02 ЗІР).

Проте, більшість фахівців, виходячи з визначення терміна «операція в іноземній валюті», схильна буквально дотримуватись норм п. 4 та 5 П(С)БО 21 «Вплив змін валютних курсів» і вважати такою датою дату відображення в обліку резидента коштів, які надійшли на розподільчий рахунок

В операціях із нерезидентами банк спершу зараховує надходження в іноземній валюті на окремий аналітичний рахунок 2603 «Розподільчі рахунки суб'єктів господарювання». Наступного робочого дня після зарахування таких надходжень на розподільчий рахунок валюта у розмірі 25% зараховується на валютний поточний рахунок резидента, а решту 75% банк продає на міжбанківському валютному ринку, після чого виручка від реалізації  зараховується на поточний гривневий рахунок резидента.

Як наслідок, в умовах обов'язкового продажу надходжень в іноземній валюті виникає дилема: який курс НБУ використовувати  — на дату отримання валюти на розподільчий рахунок чи на дату зарахування коштів на валютний рахунок?! 

Обидва варіанти мають право на існування, і кожен має свої «за» та «проти». Офіційного підтвердження, який варіант є правильним, немає. Але підприємству слід чітко дотримувати одного з варіантів, що варто прописати в наказі про облікову політику.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/П(С)БО і план рахунків

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «П(С)БО і план рахунків»

  • Повернення до застосування НП(С)БО після МСФЗ
    ТОВ була засновано у 2021 р., а в 2022 р. позбулося статусу фінансової установи і повернуло ліцензію. Зміни у статут ТОВ були внесені в листопаді 2022 року. Чи потрібно подавати фінансову звітність за 2023 і подальші роки за міжнародними стандартами? Згідно із Законом про бухоблік підприємство належить до середніх. Який порядок повернення до національних стандартів?
    12.02.202466
  • Заповнюємо фінансову звітність для ОСББ
    Як заповнити форми №1-м та 2-м для ОСББ? У ОСББ є 1 найманий працівник, на балансі немає основних засобів і кредитів в банку. В обліку ОСББ відображені операції щодо комунальних послуг, розрахунки з контрагентами і нараховувались зарплата працівника, субсидії, пільги
    31.03.20166 1163
  • Проценты по депозиту: нюансы отражаем в бухгалтерском и налоговом учете
    Малое предприятие открыло в банке депозитный счет для свободных денежных средств и получает проценты по этому счету. Как отразить такую операцию в учете? Как будет отражаться полученный доход в финотчетности и в декларации по налогу на прибыль?
    31.03.20161 081
  • Відображаємо в обліку списання дебіторської заборгованості
    Підприємство на загальній системі оподаткування у травні 2015 р. виставило рахунок за надані послуги. ПДВ включили в декларацію за травень. Однак покупець відмовляється від оплати послуг. Як списати дебіторську заборгованість? Які будуть проведення?
    29.12.20154 226
  • Харчування дітей та працівників у благодійній організації: тонкощі обліку
    Як відобразити в бухгалтерському обліку харчування дітей та працівників у благодійній організації?
    22.12.2015694