• Посилання скопійовано

Працівник у відрядженні розраховувався корпоративною карткою: відображаємо витрати в авансовому звіті

Директор, перебуваючи у закордонному відрядженні, розраховувався корпоративною карткою, яка відкрита підприємством у гривні. Банк надав виписку по рахунку, де відображені суми витрат за комерційним курсом. До бухгалтерії подано звіт про використання коштів, виданих на відрядження, у якому слід відобразити видані аванси. За яким курсом відображати суму?

ЗапитанняДиректор, перебуваючи у закордонному відрядженні, розраховувався за готель та транспорт корпоративною карткою, яка відкрита підприємством у гривні. Банк надав виписку по рахунку, у якій відображені суми витрат за комерційним курсом. До бухгалтерії було подано звіт про використання коштів, виданих на відрядження (всі чеки та квитанції), у якому необхідно відобразити видані аванси. Яку суму відображати: за курсом списання коштів з корпоративної картки згідно з випискою банку чи за курсом НБУ на дату списання? 

Відповідь: Грошові кошти з корпоративної карти вважаються виданими в підзвіт в момент їх списання с карткового рахунку, а саме зняття коштів з цього рахунку або оплати за допомогою картки за товари/ послуги.  С цього моменту починається обрахунок строку, на протязі якого необхідно повернути їх підприємству або надати авансовий звіт.

Що стосується курсу за яким відображається виданий аванс, як в обліку роботодавця, так і в авансовому звіті працівника, це регламентує П(С)БО 21 «Вплив змін курсових різниць». Згідно з п. 6 та 7 П(С)БО 21, оскільки виданий аванс є немонетарною статтею, тому він визначається у валюті звітності із застосуванням валютного курсу дня виплати авансу.  В подальшому такі немонетарні статті в балансі відображаються за історичної собівартістю і не підлягають перерахунку на дату балансу або на дату подання (затвердження) авансового звіту.

До авансового звіту, крім підтвердних документів щодо витрат на відрядження, фізичні особи повинні надати підтверджуючі документи щодо використання коштів саме з корпоративної карти. Такими документами можуть бути (але не виключно) чек з банкомату, сліп, квитанція торгівельного терміналу тощо (п. 2.12 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене Постановою Правління НБУ від 15.12.2004 р. №637 «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні»).

Витрати ми визнаємо тоді, коли про них дізнаємося і маємо відповідні підтвердні документи. Дізнаємося ми про них через авансовий звіт і підтвердні документи, визнаємо їх або не визнаємо при затвердженні авансового звіту. Тому датою відображення витрат на відрядження буде дата отримання (затвердження) авансового звіту.

Щодо курсу, за яким вони визнаються, оскільки є документ про обмін валюти (виписка з карткового рахунку), фіксувати витрати потрібно за курсом на дату придбання такої валюти – як відповідно до банківської виписки, так і відповідно п. 19 р. ІІІ Інструкції №59. При цьому витрати на придбання валюти становитимуть позитивну різницю між вартістю придбаної валюти за курсом МБВР та її вартістю за курсом НБУ на дату придбання. А витрати на придбання оплачених корпоративною карткою послуг мають бути переведені в гривню за курсом НБУ на дату отримання працівником авансу (тобто, дати їх оплати корпоративною карткою).  

Приклад. Перераховано на корпоративну карту 20000,00 грн. Перерахування з корпоративної карти за готель 200$. Курс НБУ на дату перерахування 25 грн/$. Курс МБВР купівлі валюти на дату перерахування  25,5 грн/$ 

№ зп

Зміст господарської операції

Бухгалтерський облік

Сума, грн

Коригування фінрезультату до оподаткування

Дебет

Кредит

Збільшення

Зменшення

1.

Перераховані кошти (гривня) на корпоративний рахунок

313

311

20000,00

-

-

2.

Кошти з корпоративного рахунку списуються на придбання валюти за курсом МБВР

200$ х 25,5 = 5100 грн.

334

313

5100,00

-

-

3.

Банк придбав валюту і зарахував її на корпоративний рахунок. За курсом НБУ її вартість становить:

200$ х 25 = 5000 грн

314

334

5000,00/ 200$

-

-

4.

Визнані витрати на придбання валюти

5100,00 – 5000,00 = 100,00

942

334

100,00

-

-

5.

Відображено отримання коштів працівником під звіт (під час розрахунку корпоративною карткою)

372

314

5000,00/ 200$

-

-

6.

Працівник при поверненні надав авансовий звіт

23, 91-94, 97

372

5000,00/ 200$

-

-

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Воробйова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/П(С)БО і план рахунків

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «П(С)БО і план рахунків»

  • Повернення до застосування НП(С)БО після МСФЗ
    ТОВ була засновано у 2021 р., а в 2022 р. позбулося статусу фінансової установи і повернуло ліцензію. Зміни у статут ТОВ були внесені в листопаді 2022 року. Чи потрібно подавати фінансову звітність за 2023 і подальші роки за міжнародними стандартами? Згідно із Законом про бухоблік підприємство належить до середніх. Який порядок повернення до національних стандартів?
    12.02.202467
  • Заповнюємо фінансову звітність для ОСББ
    Як заповнити форми №1-м та 2-м для ОСББ? У ОСББ є 1 найманий працівник, на балансі немає основних засобів і кредитів в банку. В обліку ОСББ відображені операції щодо комунальних послуг, розрахунки з контрагентами і нараховувались зарплата працівника, субсидії, пільги
    31.03.20166 1263
  • Проценты по депозиту: нюансы отражаем в бухгалтерском и налоговом учете
    Малое предприятие открыло в банке депозитный счет для свободных денежных средств и получает проценты по этому счету. Как отразить такую операцию в учете? Как будет отражаться полученный доход в финотчетности и в декларации по налогу на прибыль?
    31.03.20161 083
  • Відображаємо в обліку списання дебіторської заборгованості
    Підприємство на загальній системі оподаткування у травні 2015 р. виставило рахунок за надані послуги. ПДВ включили в декларацію за травень. Однак покупець відмовляється від оплати послуг. Як списати дебіторську заборгованість? Які будуть проведення?
    29.12.20154 227
  • Харчування дітей та працівників у благодійній організації: тонкощі обліку
    Як відобразити в бухгалтерському обліку харчування дітей та працівників у благодійній організації?
    22.12.2015695