• Посилання скопійовано

У предприятия годовой оборот менее 20 млн грн: что с налоговыми разницами?

Нужно ли предприятию увеличивать финрезультат на суму превышения начисленных в бухучете процентов по займу, полученному от нерезидента, если сума займа превышает суму собственного капитала почти в 3,5 раза? У предприятия за 2015 г. доход менее 20 млн грн и принято решение не корректировать финрезультат. Кроме того, по результатам 2015 года - убытки

Ключевым в ответе на данный вопрос является тот факт, что предприятие не обязано проводить корректировки финансового результата на разницы, установленные р. ІІІ НКУ для определения объекта налогообложения, а также приняло самостоятельное решение вышеуказанные корректировки не проводить. 

Налогоплательщик не может по своему усмотрению проводить вышеуказанные корректировки выборочно. 

Согласно п. 44.2 НКУ для расчета объекта налогообложения плательщик налога на прибыль использует данные бухгалтерского учета и финансовой отчетности по доходам, расходам и финансового результата до налогообложения. Все хозяйственные операции учитываются  в соответствии с П(С)БУ или МСФО. Если согласно установленным П(С)БУ или МСФО правилам сумма расходов, понесенных в 2015 г., уменьшает финансовый результат 2015 года, то и оснований для корректировок нет.  

Исключение из правил - разницы, по переходным операциям, указанным  в подразделе 4 раздела ХХ «Переходных положений» НКУ (см. письмо ГФСУ от 16.02.2016 р. № 577/10/25-01-15-02-09)  – нашего вопроса не касается. 

Таким образом, в ситуации, указанной в вопросе, независимо от того что у предприятия в отчетном налоговом периоде финансовый результат отрицательный (убытки), корректировать его на разницы, установленные п. 140.2 НКУ, не нужно

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олефіренко Олександра

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Виплата роялті нерезиденту: порядок оподаткування
    ТОВ купує батьківські компоненти насіння кукурудзи у нерезидента (Хорватія). Після реалізації вирощеної продукції відповідно до ліцензійної угоди ТОВ має нарахувати та сплатити роялті. Нерезидент є кінцевим бенефіціарним власником ТОВ. Як впливає на фінансовий результат нарахування та виплата роялті? Хто є податковим агентом при виплаті роялті?
    09.04.202447
  • Чи включаються реінвестовані дивіденди в дохід інвестора юрособи?
    Засновники підприємства, які є резидентами України юрособами, платниками податку на прибуток (без різниць), прийняли рішення збільшити СК за рахунок нерозподіленого прибутку (реінвестувати дивіденди). Чи потрібно суму реінвестованих дивідендів включати до складу доходу при розрахунку фінрезультату до оподаткування і сплачувати в підсумку податок на прибуток з цієї суми?
    15.03.202438
  • Якщо дивіденди виплачуються з раніше оподаткованого прибутку, авансовий внесок не сплачується
    Підприємство вирішило виплатити дивіденди за 2020 рік. Прибуток за 2020 рік був 20 млн грн, податок сплачений. У структурі власників 30% фізособи, 70% - юрособи-резиденти. Чи потрібно сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті таких дивідендів та як відображати цю операцію в додатку АВ до декларації з податку на прибуток?
    13.03.202446
  • Як виплатити дивіденди за рік, якщо вже платили за третій квартал?
    Підприємство виплатило дивіденди за третій квартал 2023 року. Як тепер виплатити дивіденди за четвертий квартал? А як виплатити дивіденди за увесь 2023 рік, без врахування дивідендів третього кварталу? Що прописати у протоколі?
    08.03.202485
  • Насіння кукурудзи власного виробництва надано клієнту безкоштовно: нюанси оподаткування
    Підприємство – виробник планує надати вирощене насіння кукурудзи клієнту безкоштовно як рекламний продукт для подальшої співпраці. Який порядок оподаткування даної операції ПДВ та податком на прибуток?
    04.03.202433