• Посилання скопійовано

Чи складати податкову накладну та показувати в декларації з ПДВ імпорт програмної продукції

ТОВ - платник ПДВ отримало програмну продукцію від нерезидента в електронному вигляді за актом для реалізації в Україні. Місце постачання – Україна, сума – 1 тис. дол. (24 тис. грн). Операції з постачання звільнено від ПДВ. Чи складати податкову накладну на цю продукцію? Як заповнити декларацію з ПДВ?

Відповідно до роз'яснення податківців у підкатегорії 101.13 ресурсу «ЗІР»* операції з постачання програмної продукції від нерезидента резиденту на митну територію України є операцією з постачання послуг.

Місцем постачання послуги з постачання програмного забезпечення відповідно до пп. «в» п. 186.3 ПКУ є місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб'єкт господарювання або, у разі відсутності такого місця, місце постійного чи переважного його проживання.

Відповідно до п. 1 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженим наказом Мінфіну від 31.12.2015 р. №1307 (далі – Порядок №1307) податкова накладна складається зареєстрованим на території України платником податку - отримувачем (покупцем) у разі надання нерезидентом послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України.

Отже, оскільки місцем поставки послуг (постачання програмної продукції) є територія України, то отримувач (покупець) такої програмної продукції від нерезидента повинен скласти ПН.

В той же час, оскільки операції із придбання у нерезидента програмної продукції звільняються від оподаткування ПДВ, то при заповнені ПН слід керуватися п. 17 Порядку №1307.

Згідно із п. 17 Порядку №1307 у податковій накладній, складеній на операції з постачання товарів/послуг, які звільняються від оподаткування ПДВ, у графі "Складена на операції, звільнені від оподаткування" верхньої лівої частини робиться помітка "Без ПДВ".

Більш детальне роз'яснення щодо заповення ПН у такому випадку наведено у підкатегорії 101.17 ресурсу «ЗІР»**.

Що ж стосується відображення у Декларації із ПДВ операцій з придбання у нерезидента програмної продукції, то відмітимо наступне.

Відповідно до роз'яснення фахівців ДФС, розміщеного у підкатегорії 101.20 ресурсу «ЗІР»***, оскільки формою декларації з ПДВ та самим Порядком заповнення і подання податкової звітності з ПДВ, затвердженим наказом Мінфіну від 28.01.2016 р. №21, не передбачено відображення обсягів придбання товарів, послуг, необоротних активів, що ввезені на митну територію України із застосуванням звільнення від оподаткування, то такі операції в декларації не відображаються.

__________________

* Запитання: «Чи звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання програмної продукції, якщо таке постачання здійснюється нерезидентом резиденту?»

** Запитання: «Які особливості заповнення податкової накладної при здійсненні операцій, звільнених від оподаткування (у тому числі з наданя благодійної допомоги у вигляді постачання товарів/послуг)?»

*** Запитання: «Який порядок відображення в податковій звітності з ПДВ обсягів придбання товарів/послуг на митній території України без ПДВ та товарів, ввезених на митну територію України із застосуванням звільнення від оподаткування?»

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202418
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202416
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20243691
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202420
  • Продаж БПЛА: що з ПДВ?
    Підприємство виготовляє і продає дрони іншим суб’єктам господарювання. Складові запчастини придбаваються у вітчизняних постачальників. Як скористатися пільгою щодо звільнення від оподаткування ПДВ за пп. 5 п. 32 підр. 2 розд. ХХ ПКУ?
    16.04.2024242