• Посилання скопійовано

Гарантійні ремонти імпортного товару: що з обліком?

Чи нараховувати ПЗ з ПДВ згідно з п. 188.1 ПКУ під час гарантійних ремонтів з заміною запчастин? Якщо так, то що буде базою для нарахування і як такі ПЗ обліковувати у бухобліку?

Запитання: Підприємство є дистриб’ютором (імпортером) в Україні нерезидента-виробника медичної техніки (далі - товар), на яку розповсюджується гарантійний термін експлуатації, обумовлений виробником, та має сертифікований сервісний відділ (центр).

В договорах продажу підприємство виступає зобов’язаною за гарантією особою. Гарантійний термін встановлюється в межах гарантійних строків виробника-нерезидента, які обумовлені в договорах придбання імпортних товарів з ним. Виробник-нерезидент постачає нам необхідні для гарантійних ремонтів запчастини на безоплатній основі, без переходу права власності на них. Витрати на отримання гарантійних запчастин розподіляються наступним чином: до митниці - за рахунок нерезидента, витрати на розмитнення, сплата ПДВ на митниці та інші витрати на території України – за рахунок дистриб’ютора.

Самі роботи (послуги) з проведення гарантійних ремонтів виконує сертифікований сервісний відділ дистриб’ютора (підприємства). 

Чи нараховувати ПЗ з ПДВ згідно з п. 188.1 ПКУ під час таких гарантійних ремонтів з заміною запчастин? Якщо так, то що буде базою для нарахування і як такі ПЗ обліковувати у бухобліку?

Відповідь: Слід враховувати те, що операції, зазначені в запитанні, не належать до посередницьких, тобто таких, за якими сплачується комісія (винагорода) за продаж чи купівлю товарів. 

Отже, навіть за умов, коли резидент-дистрибютор розмитнює запчастини, що імпортуються, права на податковий кредит з ПДВ, сплаченого на митниці, на нашу думку, в нього немає (хоча, наприклад, комісіонерам, які теж не мають права власності на імпортовані ними товари,  у подібній ситуації податківці в цьому праві не відмовляють – див. лист ГУ ДФС у Тернопільській області від 10.02.16 р. №219/10/19-00-15-02/12/1299). 

Аналогічно, і в ситуації, коли імпортовані запчастини використовуються для гарантійних ремонтів, які виконує такий резидент-дистрибютор, не визнаються податкові зобов’язання з ПДВ. Річ у тому, що така операція, на нашу думку,  не підпадає під визначення поставки, встановлене пп. 14.1.191 ПКУ. Оскільки резидент не отримує права власності на такі запчастини, то при ремонті не відбувається передача права на розпоряджання товарами як власник від дистриб’ютора покупцю. Не зазначена така операція і в інших випадках, за якими виникає поставка товарів за пп. 14.1.191 ПКУ

Але, усе зазначене вище є точкою зору автора, а в податківців може бути інша думка. Тому, для остаточного вирішення цього питання, варто отримати за ним індивідуальну податкову консультацію від ДФС, відповідно до норм ст. 52-53 ПКУ.  

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202418
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202416
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20243261
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202420
  • Продаж БПЛА: що з ПДВ?
    Підприємство виготовляє і продає дрони іншим суб’єктам господарювання. Складові запчастини придбаваються у вітчизняних постачальників. Як скористатися пільгою щодо звільнення від оподаткування ПДВ за пп. 5 п. 32 підр. 2 розд. ХХ ПКУ?
    16.04.2024223