• Посилання скопійовано

Відображаємо в обліку отримані послуги телефонного зв’язку

Підприємство-отримувач послуг (платник ПДВ та податку на прибуток) на початку місяця здійснює передоплату за послуги зв'язку. В останній день місяця постачальник (платник ПДВ та податку на прибуток ) надає йому акт наданих послуг (вартість наданих послуг перевищує суму передоплати) та реєструє зведену податкову накладну. Як ці операції відображаються в обліку отримувача?

Відповідно до п. 201.4 ПКУ платники ПДВ в разі здійснення постачання товарів/послуг, постачання яких має безперервний або ритмічний характер  покупцям - платникам ПДВ можуть складати не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, зведені податкові накладні на кожного платника податку, з яким постачання мають такий характер, з урахуванням усього обсягу постачання товарів/послуг відповідному платнику протягом періоду, за який складається така податкова накладна, протягом такого місяця.

Тож у зведеній ПН має бути відображена вартість послуги, яка фактично постачалася протягом місяця. Тож вона може відрізнятися від суми, яку було перераховано авансом. 

Бухоблік. Відповідно до п. 18 П(С)БО 16  витрати на отримані послуги телефонного зв’язку відображаються у складі адміністративних витрат. 

Положення розділу ІІІ «Податок на прибуток» ПКУ не передбачають коригування фінансового результату до оподаткування на витрати, понесені на отримані послуги телефонного зв’язку. 

Згідно з Інструкцією про застосування Плану рахунків на субрахунку 371 "Розрахунки за виданими авансами" ведеться облік авансів, наданих іншим підприємствам.

Відповідно п. 2.2 Інструкції з обліку ПДВ  на субрахунку 644 "Податковий кредит" - у випадках: здійснення попередньої оплати (до придбання) матеріальних цінностей, робіт і послуг, основних засобів, нематеріальних активів. Після отримання попередньо сплачених матеріальних цінностей, нематеріальних активів, виконання робіт і послуг, вартість яких попередньо сплачена, на суму податку на додану вартість дебетується субрахунок 644 "Податковий кредит" у кореспонденції з кредитом рахунків обліку зобов'язань.

В бухгалтерському обліку перерахування оплати за послуги постачальнику та отримання послуг на підставі акта буде відображатися таким чином: 

• Перерахування предоплати за послуги: Д-т 371 К-т 311;

• Відображено податковий кредит з ПДВ: Д-т 641 К-т 644;

• Визнано витрати з отриманих послуг на підставі відповідного акту: Д-т 92 К-т 631;

• Списано податкові розрахунки з ПДВ Д-т 644 К-т 631;

• Проведено залік зустрічних вимог: Д-т 631 К-т 371;

• Відображено додаткову суму податкового кредиту з ПДВ, оскільки вартість отриманих послуг більша ніж сума перерахованого авансу за неї: Д-т 641 К-т 631;

• Перераховано різницю між вартістю отриманих послуг та перерахованого авансу, якщо сума авансу менша вартості отриманих послуг: Д-т 631 К-т 311 

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Послуги надані нерезиденту, а споживач резидент: що з ПДВ?
    ТОВ-резидент (1) надає інформаційні та консультаційні послуги у сфері інформаційних технологій та комп’ютерних систем нерезиденту. В контракті зазначено, що технічний проєкт виконується для резидента (2) за його адресою перебування. Нерезидент контролює виконання умов, приймає послуги, здійснює оплату послуг та підписує документи. Чи буде оподатковуватися ПДВ ця операція?
    28.03.2024231
  • Перехідні операції при реєстрації платником ПДВ з середини місяця
    Підприємство – платник ЄП ІІІ групи з 01.01.2024 р. перейшло на загальну систему, але заяву на реєстрацію ПДВ не подало вчасно – платник ПДВ з 25.01.2024 р. За електроенергією воно сплатило 08.01.2024 р., ПН складена 31.01.2024 р. за правилами касового методу. Станом на 01.02.2024 р. підприємство має борг за січень 2024 р., який буде сплачено у лютому. ПН складена 29.02.2024 р. Як включити ці ПН до податкового кредиту?У серпні 2023 р. підприємство відвантажило товар, оплата надійшла у лютому. Чи виникнуть ПЗ з ПДВ?
    27.03.202434
  • Помилкова ПН та РК у різних періодах: як врахувати?
    Підприємство у січні 2024 року склало та зареєструвало зайву ПН на операцію поставки, що не відбулася. Цю ПН включено у декларацію січня. Помилку виявлено у березні 2024 р., тоді ж складено та зареєстровано РК. У якому періоді треба відобразити зменшення податкового зобов’язання: у січні 2024 р., подавши УР до декларації та відкоригувати на суму помилкової ПН, чи включити РК у березні 2024 р. та не подавати УР до декларації?
    25.03.202461
  • Експорт послуг лабораторних досліджень: що з ПДВ?
    Підприємство, резидент України, платник ПДВ, надало послуги лабораторних досліджень продукції (перевиставило компенсацію витрат досліджень, що здійснювала незалежна лабораторія – резидент України на території України) нерезиденту. Чи потрібно нараховувати ПДВ?
    22.03.202431
  • Які послуги резидентів Дія. Сіті звільняються від ПДВ?
    Чи оподатковуються ПДВ операції з розробки програмного забезпечення та доступу до інформаційного продукту – додатку для оплати штрафів – через інтернет для резидентів Дія. Сіті? Чи поширюється на ці послуги пп. 197.1.33 ПКУ?
    22.03.202427