• Посилання скопійовано

Виправляємо помилки в зареєстрованій накладні в ІПН покупця

У виписаній податковій накладній неправильно вказано контрагента. Накладна вже зареєстрована. Як виправити помилку?

Затвердженого механізму виправлення помилки, допущеної в ІПН покупця податкової накладної, зареєстрованої ЄРПН, на сьогодні не має. Але податківці надали роз’яснення у підкатегорії 101.19 «ЗІР» на сайті ДФСУ. Тож оскільки іншого способу виправити таку помилку к ПН не має, доведеться виправляти за варіантом податківців. У таблиці нижче наводиться алгоритм дій, який на цьому етапі є актуальним для практичного застосування.

Так, при помилці у ІПН контрагента:

1) продавець повинен скласти розрахунок коригування до такої помилкової податкової накладної, за датою виявлення помилки. Оскільки йдеться про зменшення ПЗ з ПДВ, цей розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН платником податку, чий "невірний" ІПН та найменування, були зазначені у відповідних графах податкової накладної, до якої складається такий розрахунок коригування. Виключення лише одне – якщо помилкова податкова накладна була виписана на неплатника податку;

2) продавець повинен скласти та зареєструвати в ЄРПН другу податкову накладну із вірними даними. Така податкова накладна складається за датою виникнення ПЗ з ПДВ (а не за датою виправлення помилки).

Якщо помилку виявили після закінчення 15 календарних днів, то може бути порушено термін реєстрації такої ПН в ЄРПН, адже продавець не встигне зареєструвати ПН не пізніше 15 календарних днів з дати виписування (п. 201.10 ПКУ), з дати виникнення податкових зобов'язань. Якщо терміни такої реєстрації порушено, покупець втрачає суму податкового кредиту з ПДВ у місяці (періоді) складання ПН, але це право у нього залишиться в місяці (періоді) реєстрації такої ПН. При цьому продавець наражається на ризик підпасти під штрафи, встановлені ст. 120-1 ПКУ за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної. 

Але виправити цю помилку слід обов’язково, адже з 01.01.2016 р. п. 120-1.4 ПКУ передбачено фінансову відповідальність за помилки, яких продавець припустився при складанні податкової накладної у її обов’язкових реквізитах.  

Поля

Дані, рекомендовані для заповнення РК

Дані, рекомендовані для заповнення нової ПН

Порядковий номер

Черговий порядковий номер

Новий порядковий номер

Верхня ліва частина РК/ПН

у верхній лівій частині робить відповідну помітку „Х” щодо реєстрації у ЄРПН РК покупцем (якщо зазначений у ПН покупець – платник ПДВ)

 -

«Дата складання»

Дата виявлення помилки

Дата виникнення ПЗ (у нашому випадку дата відповідатиме даті ПН на неправильного контрагента)

Заголовна частина

Дані із заголовної частини ПН на зазначеного в ній контрагента

Зазначаємо всі реквізити правильного контрагента — платника ПДВ

Таблична частина (графи з 1 по 13)

Зі знаком «-» обсяг операцій з постачання товарів (послуг)

Зазначаємо обсяг операцій з постачання (у нашому випадку дані відповідатимуть даним ПН на неправильного контрагента-платника ПДВ)

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202418
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202416
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20243221
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202420
  • Продаж БПЛА: що з ПДВ?
    Підприємство виготовляє і продає дрони іншим суб’єктам господарювання. Складові запчастини придбаваються у вітчизняних постачальників. Як скористатися пільгою щодо звільнення від оподаткування ПДВ за пп. 5 п. 32 підр. 2 розд. ХХ ПКУ?
    16.04.2024219