• Посилання скопійовано

Виправлення помилок попередніх періодів у формі №1ДФ

Як правильно самостійно виправити помилку в ф. №1ДФ та доплатити ПДФО та військовий збір за попередні періоди? Яка відповідальність при коригуванні даних попередніх періодів?

1. Порядок виправлення помилок

Самостійно виявлені помилки в податковому розрахунку за формою №1ДФ, поданому та прийнятому контролюючим органом за минулі звітні періоди, можна виправити шляхом подання уточнюючого податкового розрахунку за формою №1ДФ (п. 4.3 Порядку №4).

Для цього у спеціально відведеному полі форми №1ДФ вказують звітний період, який підлягає коригуванню, та проставляють відмітку у відповідному полі: «Уточнюючий».

Відмітимо, що ПКУ не передбачено подання уточнюючого податкового розрахунку за ф. №1ДФ за періоди, за якими минув строк позовної давності (1095 днів з дати подання такого звіту або останнього уточнюючого розрахунку до нього, ст. 50 ПКУ та 102 ПКУ).

Помилки, що спричинити неправильне відображення ПДФО та/чи військового збору

Під час виправлення помилок дотримуються таких правил із п. 4.4 Порядку № 4.

У розділі І форми №1ДФ:

- для вилучення одного помилкового рядка з попередньо введеної інформації слід повторити всі графи такого рядка й у графі 9 зазначити «1» - на виключення рядка;

- для введення нового чи пропущеного рядка потрібно повністю заповнити всі його графи, а в графі 9 зазначити «0» - на введення рядка;

- для заміни одного помилкового рядка іншим потрібно спочатку вилучити помилкову інформацію (повторити графи помилкового рядка та в графі 9 зазначити «1»), а потім увести правильну інформацію (заповнити правильно всі графи рядка, а в графі 9 указати «0»). Тобто слід повністю заповнити 2 рядки, один із яких вилучає попередньо внесену інформацію, а другий — уносить правильну інформацію. У такому разі в першому рядку в графі 9 указується «1» - рядок на виключення, а в другому – «0» - рядок на введення.

У розділі ІІ форми № 1ДФ,  підрозділ «Військовий збір»:

- для виключення помилкового рядка з попередньо введеної інформації у рядку «Військовий збір - виключення****» потрібно повторити всі графи помилкового рядка, а в рядку «Військовий збір» відобразити правильну інформацію.

Зверніть увагу, що в уточнюючому розрахунку за формою №1ДФ необхідно заповнювати тільки ті рядки, які підлягають видаленню, виправлення або додаванню, а рядки з правильними даними попереднього звіту дублювати не потрібно. При заповненні вищевказаних рядків заповнюються всі графи, а не тільки ті, в яких містяться помилкові дані.

Помилки у реквізитах податкового агента

Для випадку, коли виявлено недостовірні реквізити (тобто: реквізити підприємства та відомості про посадових осіб податкового агента; кількість осіб, які працювали за штатом і за цивільно-правовими договорами; № порції; інші реквізити) чи відомості в табличній частині (податковий номер фізособи,ознака доходу, інформація про дати прийняття/звільнення найманих працівників, ознака податкової соцпільги) Порядок №4 не передбачає особливого механізму для виправлення таких помилок.

На нашу думку, для виправлення такої помилки слід просто в уточнюючий розрахунок форми №1ДФ внести правильні дані щодо реквізитів чи відомостей податкового агента. При цьому відповідно до п. 4.4 розд. ІV Порядку такий уточнюючий розрахунок повинен містити інформацію лише за рядками й реквізитами, які уточнюються.  Також податківці у ресурсі «ЗІР»* радять при цьому надати до контролюючого органу пояснення проведених виправлень.

 

2. Штрафи

1) У разі подання уточнюючих податкових розрахунків за ф. №1ДФ (одного чи декількох одночасно) з метою виправлення помилок, які призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань платника податку, при цьому не пов’язані з виконанням податковим агентом п. 169.4 ПКУ (річним перерахунком), до платника податків застосовується штраф у розмірі 510 грн.

Якщо протягом року після накладання штрафу платник податків подає повторно уточнюючий податковий розрахунок за ф. №1ДФ, то до такого платника податків застосовується штраф у розмірі 1020 грн (підкатегорія 103.26 ресурсу «ЗІР»**).

2) У разі подання податковим агентом уточнюючого податкового розрахунку за ф. №1ДФ уточнюються реквізити підприємства або вносяться зміни до номера облікової картки найманого працівника, то до такого податкового агента застосовується відповідальність, передбачена п. 119.2  ПКУ (тобто 510 грн\1020 грн) (ресурс «ЗІР»***).

При цьому у випадках, коли недостовірні відомості або помилки у формі №1ДФ про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, про суми утриманого з них податку виникли у зв'язку з виконанням податковим агентом вимог п. 169.4 ПКУ (річного перерахунку) та були виправлені шляхом подачі уточнюючого розрахунку, штрафні санкції передбачені п. 119.2  ПКУ (тобто 510 грн\1020 грн) не застосовуються.

3) У разі, якщо під час подання уточнюючого податкового розрахунку за ф. №1ДФ додаються рядки щодо виплачених доходів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, що не призводить до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань платника податку, та не відбувається зміна платника (тобто номер облікової картки платника – отримувача доходу вказано вірно), то штрафні (фінансові) санкції до такого податкового агента не застосовуються (ресурс «ЗІР»****).

4) У разі зазначення неправильної ознаки доходу у формі №1ДФ, штрафів за це не має бути. Адже помилка в ознаці доходу не призводить ані до перекручення суми податкового зобов’язання з ПДФО, ані до зміни платника податку.

__________________

* Запитання: «Яким чином платник податків може виправити помилку, допущену у реквізитах податкового розрахунку за ф. 1ДФ?».

**Запитання: «Які штрафні (фінансові) санкції застосовуються до податкового агента за подання одночасно двох або більше уточнюючих податкових розрахунків за ф. №1ДФ, якщо виправлені помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань платника податку, при цьому не пов’язані з виконанням податковим агентом п. 169.4 ст. 169 ПКУ?».

*** Запитання: «Чи застосовується відповідальність до податкового агента у разі подання ним уточнюючого податкового розрахунку за ф. №1ДФ з метою уточнення реквізитів підприємства або внесення змін до номера облікової картки найманого працівника?».

**** Запитання: «Чи застосовуються штрафні (фінансові) санкції до податкового агента, якщо під час подання уточнюючого податкового розрахунку за ф. №1ДФ додаються рядки стосовно виплачених доходів, які не підлягають оподаткуванню у джерела виплати, що не призводить до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань платника податку та не відбувається зміна платника?».

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Договір добровільного медичного страхування і відшкодування працівнику витрат
    ТОВ уклав договір ДМС із страховою компанією. В договорі передбачено можливість відшкодування медичних витрат, понесених працівником, безпосередньо працівнику. Чи є це перепоною для неоподаткування ПДФО та ВЗ суми, яка не перевищує 30% від зарплати? Якщо так і ТОВ чи страхова компанія не буде утримувати ці суми із працівників, а платитиме за рахунок ТОВ/страхової компанії, які ще податки потрібно нараховувати?
    27.03.2024270
  • Чи можна вивчати іноземну мову і не платити податки?
    Компанія оплатила курси англійської мови для працівників. Це вважається додатковим благом з нарахуванням ПДФО і ВЗ з відображенням у додатку 4ДФ. Але коло працівників, які відвідують курси, чітко не визначено, відвідування занять не регулярне, працівники, які відвідують заняття змінюються. Чи можна в такому разі не нараховувати ПДФО та ВЗ, і не відображати у єдиній звітності?
    15.03.202470
  • «Соцпакет» працівникам: що з ПДФО, ВЗ та ЄСВ?
    Підприємство бажає надавати працівникам додатковий «соцпакет»: довгострокову медичну страховку, страхування їх життя, компенсацію витрат на харчування, оплату їх проїзду на роботу та додому, оплату фітнес-послуг тощо. Які податки треба буде сплатити з цих видів доходів?
    12.03.202491
  • Чи сплачувати ПДФО та ВЗ з вартості квартири, внесеної до статутного капіталу?
    Фізособа за 700 000 грн придбала квартиру, яку передала як внесок до статутного капіталу ТОВ. Вартість внеску оцінена в 2 000 000 грн. На погляд податкової служби, у фізособи в цьому разі виникає оподатковуваний дохід 1 300 000 грн (2 000 000 — 700 000), з якого слід сплатити ПДФО і ВЗ. Чи права податкова служба?
    28.02.202448
  • Куди платити ПДФО при викупі підприємством земельних ділянок у фізосіб?
    Підприємство викуповує земельні ділянки у фізосіб. Куди сплачувати ПДФО – до бюджету за місцем реєсрації фізособи власника, за місцем знаходження земельної ділянки чи за місцем нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу?
    22.02.20241461