• Посилання скопійовано

Виправлення помилок, допущених при поданні нового звітного розрахунку за ф. №1ДФ

Бухгалтер помилково під час виправлення помилок щодо штатної чисельності у ф. №1ДФ подав новий звітний зі всіма заповненими графами рядків розділу І та розділу ІІ ф. №1ДФ. Відповідно відбулося задвоєння інформації. Як виправити цю помилку? Чи буде застосовано штрафні санкції при її виправленні?

Порядок виправлення помилок у ф. №1ДФ встановлено розділом IV Порядку №4, затвердженого  наказом Мінфіну від 13.01.2015  р. № 4. 

Уточнюючий податковий розрахунок подається у разі необхідності проведення коригувань податкового розрахунку після закінчення строку його подання. Уточнюючий податковий розрахунок може подаватися як за звітний період, так і за попередні періоди (п. 4.3 розділу IV Порядку № 4).

Щоб виправити помилку у показниках розділу І ф. №1ДФ:

• для виключення одного помилкового рядка з попередньо введеної інформації потрібно повторити всі графи такого рядка і у графі 9 указати "1"; 

• для введення нового або пропущеного рядка потрібно повністю заповнити всі його графи і у графі 9 указати "0"; 

• для заміни одного помилкового рядка іншим потрібно виключити помилкову інформацію у графі 9 указати "1" та ввести правильну інформацію з указанням у графі 9 "0".

Тож, у разі задвоєння інформації, вказаного у запитанні, слід всі рядки щодо видів доходів за фізособами, яких було вказано помилково в новому звітному розрахунку за ф. №1ДФ, виключити шляхом подання уточнюючого розрахунку за такий період з повторенням всіх граф таких рядків та у графі 9 у таких рядках вказати «1». 

Якщо задвоєння сталося й у розділі ІІ ф. №1ДФ, то для виключення помилкового рядка з попередньо введеної інформації у рядку "Військовий збір - виключення****" потрібно повторити всі графи помилкового рядка, а в рядку "Військовий збір" відобразити правильну інформацію.

Зверніть увагу: за п. 119.2 ПКУ неподання, подання з помилками ф. №1ДФ, якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань платника податку та/або до зміни платника податку тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 510 гривень. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 1020 гривень.

Оскільки у цьому випадку помилка привела до завищення податкових зобов’язань і за рахунок подання уточнюючого розрахунку податкове зобов’язання платників податку зменшується, то, швидше за все, податківці скористаються нормами п. 119.2 ПКУ і застосовують до податкового агента штраф. Незважаючи на те, що помилка була виявлена і виправлена податковим агентом самостійно.    

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Сплата ПДФО та ВЗ при часткових платежах за нерухомість
    Юрособа планує придбати у фізособи нерухоме майно, включаючи земельну ділянку. За договором оплата буде здійснюватися авансовими платежами протягом року, а перехід права власності відбудеться після здійснення повного розрахунку. Коли слід платити ПДФО і ВЗ – при здійсненні авансових платежів чи після переходу права власності на майно?
    19.04.202422
  • Заповнення декларації про майновий стан і доходи і додатка КІК, якщо фінзвітність з нульовими показниками
    Як заповнити декларацію про майновий стан і доходи та додатки КІК, якщо фінзвітність за 2022 і 2023 роки з нульовими показниками?
    15.04.2024120
  • Штраф щодо незастосування 30% неоподатковуваної межі з ДМС
    Чи не буде штрафних санкцій, якщо підприємство при виплаті страховій компанії платежу по ДМС працівників, утримає ПДФО та ВЗ із всього страхового платежу, не застосовуючи пільгу з ПДФО? При цьому договір добровільного страхування відповідає вимогам ПКУ. За яким кодом в такому випадку (якщо пільгу не застосували) зазначати цю страхівку в Додатку 4ДФ?
    08.04.202434
  • Як оплатити послуги коворкінгу для дистанційних працівників без ПДФО та ВЗ?
    Деякі працівники переїхали з Києва, де у компанії офіс, в інші населені пункти та продовжують працювати в компанії. Для виконання своїх обов’язків вони іноді користуються послугами коворкінгу, які оплачують за власний рахунок. Чи виникає ПДФО, ВЗ та ЄСВ при поданні авансового звіту на компенсацію витрат по коворкінгу або оплаті послуг коворкінгу корпоративною карткою?
    02.04.202434
  • Договір добровільного медичного страхування і відшкодування працівнику витрат
    ТОВ уклав договір ДМС із страховою компанією. В договорі передбачено можливість відшкодування медичних витрат, понесених працівником, безпосередньо працівнику. Чи є це перепоною для неоподаткування ПДФО та ВЗ суми, яка не перевищує 30% від зарплати? Якщо так і ТОВ чи страхова компанія не буде утримувати ці суми із працівників, а платитиме за рахунок ТОВ/страхової компанії, які ще податки потрібно нараховувати?
    27.03.2024635