• Посилання скопійовано

Складаємо уточнюючу декларацію з плати за землю

Як складати уточнюючу декларацію з плати за землю у разі розірвання договору з оренди земельної ділянки?

Відповідно до п. 287.1 ПКУ у разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

Податківці у роз’ясненні підкатегорії 112.02 ЗІР роз’яснили, яка дата є припиненням сплати орендої плати у разі розірвання договору оренди. Так, вони доводять, що датою припинення є дата повернення земельної ділянки орендодавцю (відповідному органу виконавчої влади чи відповідній сільській, селищній, міській раді).

Наразі форма декларації з плати за землю затверджена наказом Мінфіну від 16.06.2015 № 560, тож подавати уточнюючу декларацію доведеться саме за діючою формою.

У шапці форми декларації з плати за землю потрібно проставити «х» напроти поля «Уточнююча» та заповнити всі інші дані.

Спочатку потрібно відобразити в розд. ІІ уточнюючої декларації з плати за землю у шрафах 2-10 правільну інформацію щодо орендованої земельної ділянки, яку було вказано при поданні декларації з плати за землю на 2016 рік. У графі 11 потрібно зі знаком «-» вказати суму, на яку потрібно зменшити зазначену суму орендної плати у звітній декларації.

Також треба заповнити розділ ІІІ уточнюючої декларації. Відповідно до виносок до декларації з плати за землю рядки 4 – 10 розділу ІІІ заповнюються в разі уточнення податкових зобов’язань.  

Тож при зменшенні суми податкових зобов’язань в уточнюючій декларації у розділі ІІІ у розрізі місяців, які підлягають коригуванню (один день квітня, травень – грудень 2016 р) слід заповнити:

  • рядок 3 «Нараховано на 20 ___  рік, усього»;
  • рядок 4 «Нараховано на 20 ___  рік за даними раніше поданої декларації (р. 3 декларації, що уточнюється)13»;
  • рядок 6 «Нараховано до зменшення податкового зобов’язання на 20___ рік на періоди, за якими не настав термін сплати (позитивне значення (р. 4 - р. 3))».

Оскільки виправленню підлягають дані за місяці квітень – грудень 2016 р., за якими ще не минув строк сплати, то у такому разі рядок 8 «Розмір завищення податкового зобов’язання минулих податкових періодів або періодів поточного року, за якими минув термін сплати» розд. ІІІ заповнювати не потрібно в цьому разі. Але, якщо платник податку не встигне подати уточнюючу декларацію до 30 травня (до граничного строку сплати за землю за квітень 2016 року), тоді доведеться у рядку 6 розд. ІІІ вказувати травень – грудень 2016 року, а у рядку 8 розд. ІІІ – квітень 2016 року.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Чи нараховується пеня внаслідок зменшення плати за землю?
    ФОП має договір оренди землі комунальної власності на території активних бойових дій. Згідно з пп. 69.14 підр. 10 розд. ХХ ПКУ 14.03.2024 р. подано уточнюючий розрахунок за 2022 рік на зменшення орендної плати. До цього був податковий борг за 2022 р. Але датою подання уточнюючого розрахунку в ІКПП нарахована пеня. Чи правомірне нарахування пені?
    27.03.202415
  • Зміна цільового призначення земельної ділянки: що з земельним податком?
    Релігійна організація придбала земельну ділянку з кодом цільового призначення 02.07 (для іншої житлової забудови). В майбутньому планується на цій ділянці будувати храм. Якщо код цільового призначення буде змінено на 03.04 (для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій), чи може релігійна організація застосувати пільгу відповідно до пп. 283.1.8 ПКУ?
    14.03.202450
  • Залучення платних фахівців для проєкту благодійного фонду: оплата та оподаткування
    Благодійний фонд планує запустити проєкт для навчання дітей (творчу студію). Для проведення зайнять планується запрошувати фахівців на оплатній основі. Як оформити таку оплату?
    13.03.202424
  • Чи повинні релігійні організації подавати декларацію з плати за землю за 2024 рік?
    Релігійна організація має пільгу з податку на землю згідно з пп. 283.1.7 ПКУ. В минулому році декларацію подавали, хоча податок не сплачували, в довіднику пільг був відповідний код – 18010505. Але в останньому довіднику пільг такого коду вже немає. Як складати декларацію у 2024 році?
    07.03.202459
  • Чи сплачувати податок з доходів нерезидентів з вартості послуг зберігання інформації?
    ТОВ сплачує за послуги зберігання інформації нерезиденту, юрособі з Німеччини. Чи потрібно заповнювати додаток ПН? Якщо, так, чи правильно сплачену суму за послуги показати в рядку 17 "Інші доходи"? Чи потрібно отримати якісь документи від постачальника-нерезидента, що підтверджують його податковий статус, якщо з Німеччиною є Конвенція для запобігання подвійного оподаткування?
    07.03.2024189