• Посилання скопійовано

Чи можна кошти на поповнення статутного фонду використати на погашення заборгованості

Чи може сільська рада - засновник комунального підприємств збільшити статутний капітал для погашення кредиторської заборгованості (водопостачання)?

Статтею 7 Бюджетного кодексу України та статтею 61 Закону України  «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 №280/97-ВР визначено право органів місцевого самоврядування в селах, селищах, містах, районах у містах (у разі їх створення) самостійно визначати напрями використання бюджетних коштів відповідно до законодавства України.

Відповідно до Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 12.03.2012 №333 (далі – Інструкція №333) внески у статутні капітали суб'єктів господарювання відповідно до законодавства здійснюються за КЕКВ 3210 «Капітальні трансферти підприємствам (установам, організаціям)».

До 22.03.2013 року, тобто до набрання чинності внесення змін наказом Мінфіну «Про затвердження Змін до Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету» від 01.03.2013 р. №348 до Інструкції №333 чітко було вказано, що внески у статутні капітали суб'єктів господарювання відповідно до законодавства здійснювались виключно з метою інвестування в необоротні активи. А тому до зазначеної дати кошти, що були внесені до статутного капіталу комунпідприємства не могли бути використані на погашення заборгованості такого підприємства.

Однак після 22.03.2013 р. отримані суб'єктом господарювання як внески в статутний капітал можуть використовуватися на будь-які цілі комунального підприємства відповідно до затвердженого фінансового плану, адже завдяки вищевказаним змінам з Інструкції №333 прибрали фразу «з метою інвестування в необоротні активи».

Саме про таку можливість використовувати «статутні» кошти комунпідприємства при наявності відповідного фінплану із зазначенням погашення заборгованості говорить Державна казначейська служба України у своєму листі від 04.03.2014 №17-09/217-5150.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • З немонетарної заборгованість переводиться в монетарну і назад: що з курсом?
    У 2021 р. резидент отримав авансову оплату за товар від нерезидента. В січні 2022 р. підписано додаткову угоду щодо повернення передплати. Заборгованість переведено до складу монетарної. Після введення валютних обмежень на період воєнного стану оплата не була проведена. Підприємство визначало курсові різниці на дату балансу. У 2024 р. вирішено все ж здійснити відвантаження. Як визначити курс, за яким монетарна заборгованість переводиться до складу немонетарної?
    15.04.202413
  • Порушення при ввезенні гуманітарної допомоги
    Громадська організація імпортувала гуманітарну допомогу - легковий авто для передачі ЗСУ і кабель для ремонту дронів. Але авто передане учаснику бойових дій, який працює волонтером в ГО, а кабель використовується самою ГО для ремонту дронів, а не переданий ЗСУ. Чи є порушення?
    10.04.202421
  • Перевезення вантажів: ТТН обов’язок чи право?
    Хто має виписувати ТТН при перевезенні вантажним автомобільним транспортом: перевізник чи вантажовідправник? Чи достатньо вантажоодержувачу для підтвердження факту перевезення товаро-матеріальних цінностей належно оформленого перевізником (юридичною особою чи ФОП) акту надання транспортно-експедиційних послуг ?
    26.03.2024126
  • З якою періодичністю складати подорожній лист?
    Водії виїжджають за заявкою і після виконання замовлення можуть отримати наступну. Маршрут та дату повернення визначити складно. За якою формою складати подорожній лист? Чи можна скласти один подорожній лист на весь період поїздки (місяць та більше), чи під кожну заявку?
    22.03.20241 094
  • Отримано credit memo: як врахувати?
    ТОВ - офіційний представник нерезидента в Україні щодо розповсюдження аудіо та відео-продукції. Протягом 2023 р. перевиконало план щодо підключення до інформаційного ресурсу користувачів. Нерезидент 28.02.2024 р. надав credіt memo ТОВ, що має бути врахований при розрахунку за послуги з нерезидентом у лютому та березні 2024 р. Чи має ТОВ скоригувати фінрезультат за 2023 р., оскільки credit memo за результатами роботи 2023 р.? Чи потрібно нарахувати курсову різницю на дату проведення акту від нерезидента ?
    15.03.202475