• Посилання скопійовано

ТТН при перевозке своих грузов своим же транспортом не нужны

В магазин розничной торговли приезжают покупатели (юрлица) на своих автомобилях. Обязан ли поставщик выписывать на проданные таким покупателям товары ТТН? В случае, если покупатели приезжают со своими ТТН и просят поставщика расписаться в графе ТТН "Відпуск дозволив", обязан ли поставщик это делать?

Постановлением КМУ от 25.02.2009 г. №207 утвержден список документов, которые необходимо иметь при перевозке грузов автомобильным транспортом по Украине. Из него мы узнаем, что: 

- если перевозка грузов (в укзанном случае, товаров) осуществляется собственным автотранспортом, то ТТН не нужна (во всяком случае, ее нет в списке обязательных для такой перевозки документов)

- а вот если перевозку грузов осуществляет другое лицо (нанятый перевозчик), ТТН должна быть обязательно. Составляет такую ТТН заказчик (и/или грузоотправитель). Ведь именно на него, исходя из определения термина «прием груза», возлагается обязанность передать груз перевозчику вместе с пакетом товарно-транспортной документации. 

Если  покупатели приезжают на своем транспорте со своими ТТН, то большого вреда в этом нет. ТТН, в этом случае, документ необязательный, но за лишние документы пока никого не наказывали. Поэтому, с нашей точки зрения, поставщик может расписаться в такой ТТН об отпуске товаров (хотя, повторяем, если транспорт, на котором перевозятся товары, является служебным транспортом самих покупателей, ТТН в этом случае не обязательна к составлению).  

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Чи заборонено відраховувати кошти профспілкам на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу під час воєнного стану?
    Чи заборонено протягом дії воєнного стану проводити відрахування первинним профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу в розмірах, передбачених колективним договором та угодами, у добровільному порядку за наявності у роботодавців такої можливості з віднесенням на витрати діяльності підприємства?
    Сьогодні 11:324
  • Чи може неприбуткова організація надати благодійну допомогу ЗСУ?
    В статуті неприбуткової оргазації передбачено наукові розробки, дослідження та інше у галузі права, а надання благодійної допомоги не передбачено. Чи може така організація придбати товар для подальшої безоплатної (благодійної) передачі ЗСУ? Як звітувати за такою операцією?
    17.04.202426
  • З немонетарної заборгованість переводиться в монетарну і назад: що з курсом?
    У 2021 р. резидент отримав авансову оплату за товар від нерезидента. В січні 2022 р. підписано додаткову угоду щодо повернення передплати. Заборгованість переведено до складу монетарної. Після введення валютних обмежень на період воєнного стану оплата не була проведена. Підприємство визначало курсові різниці на дату балансу. У 2024 р. вирішено все ж здійснити відвантаження. Як визначити курс, за яким монетарна заборгованість переводиться до складу немонетарної?
    15.04.202423
  • Порушення при ввезенні гуманітарної допомоги
    Громадська організація імпортувала гуманітарну допомогу - легковий авто для передачі ЗСУ і кабель для ремонту дронів. Але авто передане учаснику бойових дій, який працює волонтером в ГО, а кабель використовується самою ГО для ремонту дронів, а не переданий ЗСУ. Чи є порушення?
    10.04.202423
  • Перевезення вантажів: ТТН обов’язок чи право?
    Хто має виписувати ТТН при перевезенні вантажним автомобільним транспортом: перевізник чи вантажовідправник? Чи достатньо вантажоодержувачу для підтвердження факту перевезення товаро-матеріальних цінностей належно оформленого перевізником (юридичною особою чи ФОП) акту надання транспортно-експедиційних послуг ?
    26.03.2024128