• Посилання скопійовано

Ліцензія на використання програмного забезпечення може бути пожертвою (грантом)

Власник програмного забезпечення надав його примірник із ліцензією благодійній організації для передачі кінцевому користувачу. В акті приймання-передачі вказано вартість ліцензії і зазначено, що вона надається в якості благодійної допомоги. Чи може благодійник здійснювати таку пожертву?

ЗапитанняВласник програмного забезпечення надав визначеному кінцевому користувачу право на його використання шляхом видачі ліцензії. При цьому примірник програмного забезпечення із ліцензією було надано благодійній організації для передачі кінцевому користувачу. В акті приймання-передачі вказано вартість ліцензії і зазначено, що вона надається в якості благодійної допомоги. Чи може благодійник здійснювати таку пожертву?

Відповідь:

Відповідно до ст. 729 ЦКУ пожертвою є дарування нерухомих та рухомих речей, зокрема грошей та цінних паперів, особам, встановленим ч. 1 ст.  720 цього Кодексу, для досягнення ними певної, наперед обумовленої мети. 

Договір про пожертву є укладеним з моменту прийняття пожертви. До договору про пожертву застосовуються положення про договір дарування, якщо інше не встановлено законом. 

Благодійною пожертвою визнається безоплатна передача благодійником коштів, іншого майна, майнових прав у власність бенефіціарів для досягнення певних, наперед обумовлених цілей благодійної діяльності, відповідно до цього Закону (ч. 1 ст. 6 Закону України від 05.07.2012 р. №5073-VI “Про благодійну діяльність та благодійні організації”, далі — Закон №5073)

Оскільки ми говоримо про ліцензію на програмне забезпечення, тобто про майнові права інтелектуальної власності, то за приписами ст. 424 ЦКУ до таких прав відносяться, зокрема: 

- право на використання об'єкта права інтелектуальної власності; 

- виключне право дозволяти використання об'єкта права інтелектуальної власності.

Розпоряджання майновими правами інтелектуальної власності здійснюється на підставі таких договорів, зокрема, ліцензії на використання об'єкта права інтелектуальної власності (ст. 1103 ЦКУ) Отже, йдеться про дарування благодійником права використання ПЗ обдарованим протягом строку дії ліцензії на умовах, встановлених ліцензією на таке програмне забезпечення (ч. 1 ст. 1108 ЦКУ).

Благодійник - дієздатна фізична особа або юридична особа приватного права (у тому числі благодійна організація), яка добровільно здійснює один чи декілька видів благодійної діяльності (ст. 1 Закону №5073)

Відтак, на нашу думку, власник програмного забезпечення може надати бенефіціару (визначеному кінцевому користувачу) право на використання ПЗ шляхом видачі ліцензії, а благодійник, який отримав це примірник ПЗ разом ліцензію, зобовязується в межах своєї статутної благодійної діяльності передати її визначеному власником такого ПЗ бенефіціару. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Канарьова Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Ліцензії і дозволи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Ліцензії і дозволи»

  • Чи змінювати ліцензію при встановленні додаткової ємності для зберігання?
    У заяві на отримання ліцензії в 2022 році зазначено місце зберігання пального з типом об’єкта оподаткування «213» (завод), відповідно до форми №20-ОПП, і в ліцензії на 5 років визначено ліміт 20 000 л. В 2023 році придбана ще одна ємність і фактично кількість зберігання пального збільшилась до 30 000 л. Чи подавати форму №20-ОПП? Чи подавати заяву на збільшення ліміту в ліцензії на зберігання пального?
    22.04.202424
  • Ануляція ліцензії на зберігання пального: а може відповідальне зберігання?
    Підприємство придбало ПММ 28.03.2024 р. Акцизну накладну від продавця зареєстровано 28.03.2024 р. Заяву на анулювання ліцензії в зв’язку зі зміною адреси акцизного складу підприємство подало 26.03.2024 р. Витяг з розпорядження щодо анулювання ліцензії на зберігання ПММ для власних потреб датовано 28.03.2024 р. Коли ліцензія на зберігання вважається анульованою? Чи можна передати на зберігання пальне, якщо ліцензію анульовано?
    22.04.202422
  • Сплата та продовження ліцензії на оптовий продаж алкогольних напоїв під час воєнного стану
    Підприємство має ліцензію на оптовий продаж алкогольних напоїв. У цьому місяці повинні продовжувати її ще на рік та сплатити 500 000 грн. Чи можна до кінця воєнного стану не платити ці 500 000 грн за продовження цієї ліцензії, а оплатити цю суму протягом 30 днів після скасування воєнного стану? Чи поширюється звільнення на ліцензію оптового продажу алкогольних напоїв?
    09.04.2024110
  • Чи застосовує касовий метод підприємство, якщо дозвіл на будівництво отримано до 10.10.2022 року?
    ТОВ отримало дозвіл на будівництво багатоквартирного будинку до 10.10.2022 року. В березні 2023 року ТОВ отримує право власності на квартиру (перше постачання) і на наступний день продає цю квартиру покупцю. В обліковій політиці касовий метод не застосовується. Чи потрібно застосовувати касовий метод? Коли виникають зобов’язання з ПДВ: при отримані дозволу або ж все-таки при оплаті за квартиру?
    20.03.202443
  • СГ включено до реєстру великих платників. Чи переоформлювати ліцензію на оптову торгівлю пальним?
    Діяльність підприємства – оптова торгівля пальним без місця зберігання, є відповідна ліцензія. Підприємство включено до реєстру великих платників податків на 2024 рік згідно зі ст. 64 ПКУ. Чи потрібно у зв'язку з цим подавати заяву на перереєстрацію ліцензії?
    14.02.202420