• Посилання скопійовано

Єдинник ІІІ групи може займатися зовнішньоекономічною діяльністю

Чи може підприємець ІІІ групи єдиного податку займатися зовнішньоекономічною діяльністю, зокрема переробкою давальницької сировини?

В Україні основними нормативними документами, котрі регулюють ЗЕД є:

Закон України від 16.04.1991 № 959-XII "Про зовнішньоекономічну діяльність" (далі - Закон про ЗЕД);

Господарський Кодекс України.

Звернімося до першоджерела, а саме до ст. 3 Закону про ЗЕД.  Так, згідно з цією статтею суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності в Україні є «фізичні особи - громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які мають цивільну правоздатність і дієздатність згідно з законами України і постійно проживають на території України». Крім цього, ст. 5 цього ж Закону конкретизує, що займатися зовнішньоекономічною діяльністю можуть «...фізичні особи, які мають постійне місце проживання на території України, мають зазначене право, якщо вони зареєстровані як підприємці згідно з Законом України «Про підприємництво». Фізичні особи, які не мають постійного місця проживання на території України, мають зазначене право, якщо вони є суб'єктами господарської діяльності відповідно до закону держави, в якій вони мають постійне місце проживання або громадянами якої вони є». Це твердження, окрім усього іншого, дублюється і у статтях 55 і 378 ГКУ. Отже, можна зробити однозначний висновок: фізичні особи, зареєстровані як підприємці, можуть займатися зовнішньоекономічною діяльністю у всіх її проявах. Але вимоги щодо оподаткування та перебування на спрощеній системі встановлено розділом XIV ПКУ

У п. 291.5 ПКУ наводяться види діяльності, здійснюючи які фізичні особи - підприємці не можуть бути платниками єдиного податку. Крім цього, підприємцю, платнику єдиного податку III групи, треба зважати на загальні вимоги до підприємців цієї групи встановлені пп. 3 п. 291.4 ПКУ. Так, фізичні особи – підприємці можуть перебувати на ІІІ групі єдиного податку, якщо вони не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та якщо протягом календарного року обсяг їх доходу не перевищує 5 млн грн.

Слід пам'ятати, що розрахунки за послуги з переробки давальницької сировини мають здійснюватися платниками єдиного податку тільки грошовими коштами. Розрахунки продукцією або сировиною (бартер) для єдинників заборонені. Якщо все ж таки єдинник отримає оплату за таку діяльність у вигляді деякої кількості виробленої продукції, то на підставі пп. 2 п. 293.5 ПКУ такий дохід буде оподатковуватися за подвійними ставками (6% або 10% в залежності від сплати ПДВ або включення його у сплату єдиного податку відповідно). А сам єдинник, який отримав таку оплату в не грошовій формі, має подати в ДПІ відповідну заяву і перейти на загальну систему оподаткування з наступного після порушення кварталу

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Дрючин Дмитро

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ФОП на єдиному податку»

  • Зарахування на рахунок ФОПа винагороди гіг-спеціаліста
    На рахунок ФОПа надійшла винагорода гіг-спеціаліста. Чи потрібно оподатковувати і сплачувати ЄП 5% та подати декларацію?
    11.04.202423
  • ФОП - платник ЄП отримує авторську винагороду: як оподаткувати?
    Юрособа, платник податку на прибуток, укладає договір про створення на замовлення творів і відчуження виключних майнових прав інтелектуальної власності з ФОП- платником ЄП з групи за ставкою 5%. Під твором мається на увазі інформаційні відео-інструкції, які роз’яснюють користування диджитальними онлайн-платформами, пов'язаними з освітою. ФОП (автор) отримує авторську винагороду. Чи є юридична особа податковим агентом для ФОП? Як оподатковується така винагорода у ФОП?
    10.04.202416
  • Чи може ФОП обрати спрощену систему оподаткування при повторній реєстрації в одному і тому ж місяці?
    ФОП отримав витяг платника єдиного податку 04.03.2024 р. Підприємець є платником єдиного податку ІІ групи з 01.04.2024 р. Діяльність припинено 05.03.2024 р. Чи зможе ФОП обрати спрощену систему оподаткування, зокрема III групу за ставкою 5%, при повторній реєстрації у березні 2024 р.?
    03.04.202421
  • Здача землі в оренду фізособою, а не ФОПом
    ФОП на ІІІ групі ЄП здійснює госпдіяльність з надання в оренду житлової, нежитлової нерухомості, має також земельну ділянку сільгосппризначення. Чи можна передати таку ділянку в оренду від імені фізособи, а не ФОПа?
    14.03.202461
  • Чи може ФОП на ЄП виготовляти вино та продавати його на ярмарках?
    Чи можна ФОПу на ІІ групі ЄП займатися виробництвом вина з покупної сировини? Працівників немає, оборот - 100 тис. грн на рік, виготовлене вино буде продаватися на ярмарках. Чи потрібно застосовувати РРО?
    12.03.202436