• Посилання скопійовано

Підприємці-спрощенці подають декларацію, навіть якщо протягом звітного періоду не було доходів

Чи слід подавати податкову декларацію платника єдиного податку — фізичної особи — підприємця, у разі якщо він не отримував протягом звітного періоду доходів?

Згідно з п. 49.2 ст. 49 Податкового кодексу платник податків зобов’язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є.

Водночас п. 40.1 ст. 40 Податкового кодексу передбачено, що у разі якщо іншими розділами цього Кодексу або законами з питань митної справи визначається спеціальний порядок адміністрування окремих податків, зборів, платежів, використовуються правила, встановлені в іншому розділі або законі з питань митної справи.

Зокрема, правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлено у главі 1 розділу XIV Податкового кодексу.

Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку відповідно до п. 294.1 ст. 294 Податкового кодексу є:

- першої та другої груп — календарний рік;

- третьої групи — календарний квартал.

Податкова декларація фізичними особами — підприємцями — платниками єдиного податку першої та другої груп подається протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року, платниками єдиного податку третьої групи — протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) (п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу).

У податковій декларації фізичні особи — підприємці — платники єдиного податку першої та другої групи повинні зазначити щомісячні авансові внески, визначені згідно з п. 295.1 ст. 295 Податкового кодексу.

Фізичні особи — підприємці — платники єдиного податку третьої групи відображають у податковій декларації суму доходу за звітний (податковий) період, що підлягає сплаті. Доходом фізичної особи — підприємця, що застосовує спрощену систему оподаткування є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначений п. 292.3 ст. 292 Податкового кодексу.

Визначення доходу здійснюється для цілей оподаткування єдиним податком та для надання права суб’єкту господарювання зареєструватися платником єдиного податку та/або перебувати на спрощеній системі оподаткування (п. 292.14 ст. 292 Податкового кодексу).

Крім того, неподання протягом року контролюючим органам податкових декларацій, документів фінансової звітності є підставами для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи — підприємця (п. 2 ст. 46 Закону України від 15.05.2003 р. № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців») (редакція Закону від 28.12.2015 р. - Ред).

Отже, фізичні особи — підприємці, що  застосовують спрощену систему оподаткування, які не отримували протягом звітного періоду доходи, зобов’язані подавати податкову декларацію платника єдиного податку — фізичної особи — підприємця у  строки, визначені п.  49.18 ст.  49 Податкового кодексу.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: Вісник. Офіційно про податки

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ФОП на єдиному податку»