• Посилання скопійовано

Фінзвітність подано з помилками: як бути?

Фінансову звітність до органу державної статистики подано з помилками, але до моменту подання декларації з податку на прибуток їх було виявлено. Як подати фінансову звітність до органів ДФС у даному випадку?

Згідно з п. 46.2 ПКУ платник податку на прибуток подає разом з відповідною декларацією квартальну або річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації з урахуванням вимог ст. 137 ПКУ, - пише "Вісник. Офіційно про податки".

Фінансова звітність, що складається та подається відповідно до цього пункту платниками податку на прибуток та неприбутковими підприємствами, установами та організаціями, є додатком до декларації з податку на прибуток (звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації) та її невід’ємною частиною.

Одночасно з декларацією з податку на прибуток підприємств подається й інформація про форми фінансової звітності.

Складання фінансової звітності визначено Порядком №419. Так, фінансова звітність подається:

  • органам, до сфери управління яких належать підприємства;
  • трудовим колективам на їх вимогу;
  • власникам (засновникам) відповідно до установчих документів;
  • іншим органам та користувачам, зокрема органам державної статистики.

Квартальна фінансова звітність (крім зведеної та консолідованої) подається не пізніше 25 числа місяця, що настає за звітним кварталом, а річна — не пізніше 28 лютого наступного за звітним року.

У разі якщо фінансова звітність, яку платник податку на прибуток подав до органу державної статистики, містить помилки й такий платник самостійно їх виявив, він може здійснити виправлення. Проте це можливо тільки якщо декларацію з податку на прибуток ще не було подано.

Отже, такий платник має зазначити виправлені показники (які відповідають даним бухобліку) в декларації та фінансовій звітності, а також надати пояснення у доповнен­ня до декларації, складене за довільною формою.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: Вісник. Офіційно про податки

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»