Головна Усі консультації Оподаткування Податок на прибуток

Оподаткування іноземних доходів від надання послуг

Підприємство планує надати ІТ-послуги резиденту Казахстану на території Казахстану. Як та у якій країні сплачується податок на прибуток від надання таких послуг?

Відповідно до п. 13.1 ПКУ доходи, отримані резидентом України (крім фізосіб) з джерел за межами України, враховуються під час визначення його об'єкта та/або бази оподаткування у повному обсязі.

Відповідно до пп. 134.1.1 ПКУ об'єктом оподаткування є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування фінрезультату до оподаткування, визначеного у фінзвітності підприємства відповідно до НП(С)БО або МСФЗ, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.

 

Отже, прибуток від надання послуг резиденту Казахстану оподатковується в Україні за нормами ПКУ. Але нормами ПКУ передбачено також, що суми податку на прибуток, отриманий з іноземних джерел, що сплачені суб’єктами господарювання за кордоном, зараховуються під час сплати ними податку в Україні. При цьому зарахуванню підлягає сума податку, розрахована за правилами, встановленими розділом ІІІ ПКУ. Розмір зарахованих сум податку з іноземних джерел протягом податкового (звітного) періоду не може перевищувати суми податку, що підлягає сплаті в Україні таким платником податку протягом такого періоду.

Зарахування сплачених за митним кордоном України сум податку здійснюється за умови подання письмового підтвердження контролюючого органу іншої держави (за умовами запитання це Казахстан) щодо факту сплати такого податку та за наявності чинного міжнародного договору України про уникнення подвійного оподаткування доходів.

Між Україною та Казахстаном укладено Конвенцію про  уникнення   подвійного  оподаткування.

Відповідно до ч. 1 ст. 7 цієї Конвенції, прибуток  підприємства  Договірної Держави (у даному випадку - це Україна) оподатковується лише у цій Державі (в Україні), якщо тільки це підприємство не здійснює або не здійснювало підприємницьку  діяльність у другій Договірній Державі (у Казахстані) через розташоване там постійне представництво. За умовами запитання, резидент України не має постійного представництва у Казахстані, тож, за умовами Конвенції, його дохід від надання ІТ-послуг резиденту Казахстана повинен оподатковуватися лише в Україні. Таким чином, Конвенція не передбачає сплати податку в Казахстані, а відповідно, не відбувається і зарахування такого податку у зменшення податку на прибуток в Україні.

Отже, підприємству потрібно оформити звичайний акт про надані послуги на всю вартість послуг без вирахування суми податку. Такий акт відображається в бухобліку записом Дт 362 Кт 703.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Податок на прибуток
Теги:
Доходи , ЗЕД , Послуги

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі