• Посилання скопійовано

Нюанси заповнення додатка АМ до декларації з податку на прибуток

Підприємство (платник податку на прибуток) до 2016 р. не коригувало фінрезультат, але з 01.01.2016 р. розпочало. Як визначити балансову вартість основних засобів на початок 2016 р.? Як заповнити графу 3 додатка АМ за 2016 р.?

ПКУ не дає прямої відповіді, як діяти у даному випадку, коли підприємство починає застосовувати коригування фінрезультату з метою оподаткування.

Нагадаємо, що відповідно до п. 134.1.1 ПКУ для платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухобліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує 20 млн грн, об’єкт оподаткування може визначатися без коригування фінрезультату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень розділу ІІІ ПКУ. Отже, платники податку на прибуток, які не коригують фінрезультат, ведуть бухоблік ОЗ за нормами П(С)БО 7 – у тих звітних періодах, коли вони визначали фінрезультат для цілей оподаткування без коригувань.

Усі зміни з податку на прибуток 
у вашій поштовій скриньці!

Нова тематична розсилка від редакції. Ви точно нічого не пропустите

Підписатись

Хочете подивитись,як це виглядає?

Далі, на дату початку застосування коригувань фінрезультату (за умовами запитання – на початок 2016 року) у платника податку на прибуток сформується залишкова вартість ОЗ, яка сформована за правилами бухобліку у попередніх звітних періодах. Тепер саме вона буде балансовою вартістю ОЗ на початок звітного (податкового) періоду 2016 року для цілей податкового обліку ОЗ. До цього моменту вважалося, що податковий облік ОЗ співпадає з бухгалтерським (оскільки коригування не застосовувались згідно з п. 134.1.1 ПКУ).

 

Аналогічну відповідь податківці дають у "ЗІР" підкатегорії 102.05 на запитання "Як визначається платником податку, який переходить зі спрощеної системи оподаткування на загальну, балансова вартість та здійснюється нарахування амортизації основних засобів і нематеріальних активів, придбаних під час перебування такого платника на спрощеній системі оподаткування?": при переході платника податків зі спрощеної системи оподаткування на загальну систему оподаткування балансова вартість основних засобів (нематеріальних активів), придбаних у період перебування на спрощеній системі оподаткування, з метою нарахування амортизації згідно з п. 138.3 ПКУ визначається на дату такого переходу за правилами бухгалтерського обліку.

Отже, станом на 01.01.2016 р. слід переглянути параметри нарахування амортизації ОЗ (зокрема, строки корисного використання), і змінити їх, якщо це буде необхідно для відповідності цих параметрів нормам ст. 138 ПКУ. При цьому, звертаємо увагу на дві норми пп. 138.3.3 ПКУ:

  • у разі, коли строки корисного використання (експлуатації) об’єкта ОЗ в бухобліку менші ніж мінімально допустимі строки амортизації основних засобів та інших необоротних активів, то для розрахунку амортизації використовуються строки, встановлені пп. 138.3.3 ПКУ;
  • у разі, коли строки корисного використання (експлуатації) об’єкта ОЗ в бухобліку дорівнюють або є більшими, ніж ті, що встановлені пп. 138.3.3 ПКУ, то для розрахунку амортизації використовуються строки корисного використання (експлуатації) об’єкта основних засобів, встановлені в бухобліку.

Таким чином, додаток АМ за 2016 р. заповнюється так:

  • у графу 3 переноситься залишкова (балансова) вартість ОЗ за даними бухобліку станом на 01.01.2016 р;
  • протягом 2016 р. нараховується амортизація згідно з нормами ст. 138 ПКУ (з урахуванням зміни строків корисного використання), яка зазначається у графі 5;
  • у графі 4 відображається різниця між значеннями графи 3 та графи 5.

У графу 3 додатка АМ за 2017 р. переносяться значення відповідних рядків із графи 4 додатка АМ за 2016 р.  Графи 5 та 4 додатка АМ за 2017 р. заповнюються аналогічно графам 5 та 4 додатка АМ за 2016 р.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»