Головна Усі консультації Оподаткування Податок на прибуток

Продаж майна неприбутковою організацією: чи реєструватися платником ПДВ та податку на прибуток?

Неприбуткова організація (гаражний кооператив) планує продати один із гаражів, які належать кооперативу (прав власності на землю немає). При здійсненні такої операції, чи потрібно буде реєструватися платником ПДВ та платником податку на прибуток?

Податок на прибуток

Відповідно до пп. 14.1.121 ПКУ неприбуткові підприємства, установи та організації - це неприбуткові підприємства, установи та організації, які не є платниками податку на прибуток відповідно до п. 133.4 ПКУ.

У свою чергу доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.

Отже, якщо доходи від продажу такого гаражу будуть використані на вищезазначені цілі (зокрема, на будівництво гаражів та надання послуг членам кооперативу в збереженні автомобілів), то така операція не призводить до виникнення податку на прибуток.

 

ПДВ

Особи, які є платниками ПДВ, зазначені у ст. 180 ПКУ. Далі ст. 181 ПКУ висуває вимогу щодо обов’язкової реєстрації платником ПДВ, якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розділом V ПКУ (в т.ч. з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі) нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн грн (без урахування ПДВ). 

Зазначене правило не розповсюджується тільки на осіб, які є платником єдиного податку першої - третьої групи

Податкові органи у своїх роз’ясненнях (ІПК від 15.08.2017 р. №1613/6/99-99-15-03-02-15/ІПК або ось тут) повідомляють, що реєстрація платниками ПДВ неприбутковими організаціями відбувається на загальних підставах.

Отже, якщо загальний обсяг операцій за останні 12 к.м. виявиться більше 1 млн грн, то до 10 числа місяця, наступного за місяцем, у якому буде досягнуто такий обсяг, згідно з п. 183.2 ПКУ, слід подати заяву про реєстрацію платником ПДВ. Заява подається за формою №1ПДВ (форма затверджена Положенням №1130).

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Податок на прибуток
Теги:
Неприбуткові установи , ПДВ , Податок на прибуток

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі