• Посилання скопійовано

Продаж майна неприбутковою організацією: чи реєструватися платником ПДВ та податку на прибуток?

Неприбуткова організація (гаражний кооператив) планує продати один із гаражів, які належать кооперативу (прав власності на землю немає). При здійсненні такої операції, чи потрібно буде реєструватися платником ПДВ та платником податку на прибуток?

Податок на прибуток

Відповідно до пп. 14.1.121 ПКУ неприбуткові підприємства, установи та організації - це неприбуткові підприємства, установи та організації, які не є платниками податку на прибуток відповідно до п. 133.4 ПКУ.

У свою чергу доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.

Отже, якщо доходи від продажу такого гаражу будуть використані на вищезазначені цілі (зокрема, на будівництво гаражів та надання послуг членам кооперативу в збереженні автомобілів), то така операція не призводить до виникнення податку на прибуток.

 

ПДВ

Особи, які є платниками ПДВ, зазначені у ст. 180 ПКУ. Далі ст. 181 ПКУ висуває вимогу щодо обов’язкової реєстрації платником ПДВ, якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розділом V ПКУ (в т.ч. з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі) нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн грн (без урахування ПДВ). 

Зазначене правило не розповсюджується тільки на осіб, які є платником єдиного податку першої - третьої групи

Податкові органи у своїх роз’ясненнях (ІПК від 15.08.2017 р. №1613/6/99-99-15-03-02-15/ІПК або ось тут) повідомляють, що реєстрація платниками ПДВ неприбутковими організаціями відбувається на загальних підставах.

Отже, якщо загальний обсяг операцій за останні 12 к.м. виявиться більше 1 млн грн, то до 10 числа місяця, наступного за місяцем, у якому буде досягнуто такий обсяг, згідно з п. 183.2 ПКУ, слід подати заяву про реєстрацію платником ПДВ. Заява подається за формою №1ПДВ (форма затверджена Положенням №1130).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Виплата роялті нерезиденту: порядок оподаткування
    ТОВ купує батьківські компоненти насіння кукурудзи у нерезидента (Хорватія). Після реалізації вирощеної продукції відповідно до ліцензійної угоди ТОВ має нарахувати та сплатити роялті. Нерезидент є кінцевим бенефіціарним власником ТОВ. Як впливає на фінансовий результат нарахування та виплата роялті? Хто є податковим агентом при виплаті роялті?
    09.04.202447
  • Чи включаються реінвестовані дивіденди в дохід інвестора юрособи?
    Засновники підприємства, які є резидентами України юрособами, платниками податку на прибуток (без різниць), прийняли рішення збільшити СК за рахунок нерозподіленого прибутку (реінвестувати дивіденди). Чи потрібно суму реінвестованих дивідендів включати до складу доходу при розрахунку фінрезультату до оподаткування і сплачувати в підсумку податок на прибуток з цієї суми?
    15.03.202438
  • Якщо дивіденди виплачуються з раніше оподаткованого прибутку, авансовий внесок не сплачується
    Підприємство вирішило виплатити дивіденди за 2020 рік. Прибуток за 2020 рік був 20 млн грн, податок сплачений. У структурі власників 30% фізособи, 70% - юрособи-резиденти. Чи потрібно сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті таких дивідендів та як відображати цю операцію в додатку АВ до декларації з податку на прибуток?
    13.03.202446
  • Як виплатити дивіденди за рік, якщо вже платили за третій квартал?
    Підприємство виплатило дивіденди за третій квартал 2023 року. Як тепер виплатити дивіденди за четвертий квартал? А як виплатити дивіденди за увесь 2023 рік, без врахування дивідендів третього кварталу? Що прописати у протоколі?
    08.03.202485
  • Насіння кукурудзи власного виробництва надано клієнту безкоштовно: нюанси оподаткування
    Підприємство – виробник планує надати вирощене насіння кукурудзи клієнту безкоштовно як рекламний продукт для подальшої співпраці. Який порядок оподаткування даної операції ПДВ та податком на прибуток?
    04.03.202433