• Посилання скопійовано

Із загальної системи на спрощену та знову на загальну: яка доля минулорічних збитків?

Юрособа за І півріччя 2016 р. подала Декларацію з податку на прибуток зі збитками (1,5 млн). З ІІ півріччя 2016 р. перейшла на ЄП, а з IV кварталу 2017 р. - на загальну систему. Чи переноситься збиток з 1 півріччя 2016 р. в декларацію за IV квартал 2017 р.? Чи подається звіт щодо пільг у разі використання від'ємного значення з податку на прибуток?

Платник податку на прибуток, у разі переходу на спрощену систему оподаткування в середині року, подає податкову декларацію з податку на прибуток за звітний період, що передує кварталу, з якого він переходить на спрощену систему оподаткування, у термін, передбачений пп. 49.18.2 ПКУ - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) періоду. Більш докладно про це див. тут>>

Тобто за 1 півріччя 2016 року підприємство подало останню декларацію з податку на прибуток, дані з якої в наступні декларації не переносяться.

При поверненні на загальну систему з  IV кварталу 2017 року першим звітним періодом буде IV квартал 2017 року відповідно до пп. 137.4.2 ПКУ«у разі якщо особа ставиться на облік контролюючим органом як платник податку протягом податкового (звітного) періоду, перший податковий (звітний) період розпочинається з дати, на яку припадає початок такого обліку, і закінчується останнім календарним днем такого податкового (звітного) періоду». Отже, податкова декларація з податку на прибуток за IV квартал 2017 року повинна включати лише операції за цей період. 

При цьому слід звернути увагу на норми пп. 134.1.1 ПКУ, відповідно до яких платник податку на прибуток має право не коригувати фінрезультат до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень ІІІ розділу ПКУ, якщо його річний дохід є меншим 20 млн. грн. 

Відповідно до пп. 140.4.2 ПКУ фінрезультат до оподаткування зменшується  на суму від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років. Суми таких збитків відображаються у рядку 3.2.4 додатка РІ до декларації з податку на прибуток. 

Але в даному випадку збитки, що сформувалися у періоди до 30.06.2016 р., не включаються до декларації за  IV квартал 2017 р. та не зменшують фінрезультат до оподаткування, оскільки перебування на загальній системі було перервано періодом перебування на спрощеній системі. Відповідно, і звіт про пільги теж не подається.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Фізособа отримала дивіденди від КІК не в повному обсязі: як відобразити в декларації про майновий стан та доходи?
    Фізособа, контролююча особа іноземної компанії, у 2023 р. отримала дивіденди за 2023 р. не в повному обсязі. Остаточний розрахунок буде проведено у 2024 р. У 2023 р. ФО була резидентом України. Як показати суму доходу від дивідендів в декларації про майновий стан та доходи? В які строки фізособа має сплатити податок на доходи та військовий збір по такій декларації?
    Сьогодні 15:055
  • Виплата роялті нерезиденту: порядок оподаткування
    ТОВ купує батьківські компоненти насіння кукурудзи у нерезидента (Хорватія). Після реалізації вирощеної продукції відповідно до ліцензійної угоди ТОВ має нарахувати та сплатити роялті. Нерезидент є кінцевим бенефіціарним власником ТОВ. Як впливає на фінансовий результат нарахування та виплата роялті? Хто є податковим агентом при виплаті роялті?
    09.04.202446
  • Чи включаються реінвестовані дивіденди в дохід інвестора юрособи?
    Засновники підприємства, які є резидентами України юрособами, платниками податку на прибуток (без різниць), прийняли рішення збільшити СК за рахунок нерозподіленого прибутку (реінвестувати дивіденди). Чи потрібно суму реінвестованих дивідендів включати до складу доходу при розрахунку фінрезультату до оподаткування і сплачувати в підсумку податок на прибуток з цієї суми?
    15.03.202438
  • Якщо дивіденди виплачуються з раніше оподаткованого прибутку, авансовий внесок не сплачується
    Підприємство вирішило виплатити дивіденди за 2020 рік. Прибуток за 2020 рік був 20 млн грн, податок сплачений. У структурі власників 30% фізособи, 70% - юрособи-резиденти. Чи потрібно сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті таких дивідендів та як відображати цю операцію в додатку АВ до декларації з податку на прибуток?
    13.03.202446
  • Як виплатити дивіденди за рік, якщо вже платили за третій квартал?
    Підприємство виплатило дивіденди за третій квартал 2023 року. Як тепер виплатити дивіденди за четвертий квартал? А як виплатити дивіденди за увесь 2023 рік, без врахування дивідендів третього кварталу? Що прописати у протоколі?
    08.03.202484