Головна Усі консультації Оподаткування Податок на прибуток

Із загальної системи на спрощену та знову на загальну: яка доля минулорічних збитків?

Юрособа за І півріччя 2016 р. подала Декларацію з податку на прибуток зі збитками (1,5 млн). З ІІ півріччя 2016 р. перейшла на ЄП, а з IV кварталу 2017 р. - на загальну систему. Чи переноситься збиток з 1 півріччя 2016 р. в декларацію за IV квартал 2017 р.? Чи подається звіт щодо пільг у разі використання від'ємного значення з податку на прибуток?

Платник податку на прибуток, у разі переходу на спрощену систему оподаткування в середині року, подає податкову декларацію з податку на прибуток за звітний період, що передує кварталу, з якого він переходить на спрощену систему оподаткування, у термін, передбачений пп. 49.18.2 ПКУ - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) періоду. Більш докладно про це див. тут>>

Тобто за 1 півріччя 2016 року підприємство подало останню декларацію з податку на прибуток, дані з якої в наступні декларації не переносяться.

При поверненні на загальну систему з  IV кварталу 2017 року першим звітним періодом буде IV квартал 2017 року відповідно до пп. 137.4.2 ПКУ«у разі якщо особа ставиться на облік контролюючим органом як платник податку протягом податкового (звітного) періоду, перший податковий (звітний) період розпочинається з дати, на яку припадає початок такого обліку, і закінчується останнім календарним днем такого податкового (звітного) періоду». Отже, податкова декларація з податку на прибуток за IV квартал 2017 року повинна включати лише операції за цей період. 

При цьому слід звернути увагу на норми пп. 134.1.1 ПКУ, відповідно до яких платник податку на прибуток має право не коригувати фінрезультат до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень ІІІ розділу ПКУ, якщо його річний дохід є меншим 20 млн. грн. 

Відповідно до пп. 140.4.2 ПКУ фінрезультат до оподаткування зменшується  на суму від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років. Суми таких збитків відображаються у рядку 3.2.4 додатка РІ до декларації з податку на прибуток. 

Але в даному випадку збитки, що сформувалися у періоди до 30.06.2016 р., не включаються до декларації за  IV квартал 2017 р. та не зменшують фінрезультат до оподаткування, оскільки перебування на загальній системі було перервано періодом перебування на спрощеній системі. Відповідно, і звіт про пільги теж не подається.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Податок на прибуток
Теги:
Єдиний податок , Звітність , Податок на прибуток , Пільги , Декларація

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі