• Посилання скопійовано

Критерії для застосування нульової ставки

Підприємство зареєстровано у 2016 р. Річний дохід за рік не перевищив 3 млн грн, кількість працівників — двоє, їх заробітна плата становить 5 100 і 2 500 грн відповідно. Чи може таке підприємство застосовувати нульову ставку з податку на прибуток у 2017 р.?

Критерії, які надають право на застосування нульової ставки, визначено п. 44 підрозділу 4 розділу XX ПКУ, - інформує "Вісник. Офіційно про податки"

Так, на період до 31.12.2021 р. застосовується ставка податку на прибуток 0 % для платників:

  • які утворені після 01.01.2017 р.;
  • діючих, у яких упродовж трьох послідовних попередніх років (чи впродовж усіх попередніх періодів, якщо з моменту їх створення пройшло менше трьох років) щорічний обсяг доходу задекларований в сумі, що не перевищує 3 млн грн, та у яких середньо­облікова кількість працівників упродовж цього періоду становила від 5 до 20 осіб;
  • які зареєстровані як платники ЄП в період до 01.01.2017 р., у яких за останній календарний рік обсяг виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) становив до 3 млн грн і середньооблікова кількість працівників — від 5 до 50 осіб.

Крім того, «нульовикам» заборонено здійснювати певні види діяльності, визначені в п. 44 підрозділу 4 розділу XX ПКУ.

Таким чином, підприємство з обсягом доходу за попередній звітний рік до 3 млн грн, у якого середня облікова чисельність працівників менша ніж п’ять осіб, не може отримати право на застосування нульової ставки податку на прибуток. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: Вісник. Офіційно про податки

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Виплата роялті нерезиденту: порядок оподаткування
    ТОВ купує батьківські компоненти насіння кукурудзи у нерезидента (Хорватія). Після реалізації вирощеної продукції відповідно до ліцензійної угоди ТОВ має нарахувати та сплатити роялті. Нерезидент є кінцевим бенефіціарним власником ТОВ. Як впливає на фінансовий результат нарахування та виплата роялті? Хто є податковим агентом при виплаті роялті?
    09.04.202445
  • Чи включаються реінвестовані дивіденди в дохід інвестора юрособи?
    Засновники підприємства, які є резидентами України юрособами, платниками податку на прибуток (без різниць), прийняли рішення збільшити СК за рахунок нерозподіленого прибутку (реінвестувати дивіденди). Чи потрібно суму реінвестованих дивідендів включати до складу доходу при розрахунку фінрезультату до оподаткування і сплачувати в підсумку податок на прибуток з цієї суми?
    15.03.202438
  • Якщо дивіденди виплачуються з раніше оподаткованого прибутку, авансовий внесок не сплачується
    Підприємство вирішило виплатити дивіденди за 2020 рік. Прибуток за 2020 рік був 20 млн грн, податок сплачений. У структурі власників 30% фізособи, 70% - юрособи-резиденти. Чи потрібно сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті таких дивідендів та як відображати цю операцію в додатку АВ до декларації з податку на прибуток?
    13.03.202445
  • Як виплатити дивіденди за рік, якщо вже платили за третій квартал?
    Підприємство виплатило дивіденди за третій квартал 2023 року. Як тепер виплатити дивіденди за четвертий квартал? А як виплатити дивіденди за увесь 2023 рік, без врахування дивідендів третього кварталу? Що прописати у протоколі?
    08.03.202484
  • Насіння кукурудзи власного виробництва надано клієнту безкоштовно: нюанси оподаткування
    Підприємство – виробник планує надати вирощене насіння кукурудзи клієнту безкоштовно як рекламний продукт для подальшої співпраці. Який порядок оподаткування даної операції ПДВ та податком на прибуток?
    04.03.202433