• Посилання скопійовано

Відображення витрат на додаткові послуги у накладній

Під час придбання металу постачальник у накладній окреми рядком відобразив суму наданих послуг з порізки. Чи можливо відображати у накладній товар та послуги одночасно? Чи є право на витрати за таким документом?

Так, підприємство має повне право на визнання зазначених витрат у вигляді товару та послуг з порізки у складі витрат. Але для вирішення питання, яким документом повинна підтверджуватись госпоперація понесених витрат на порізку, слід звернутись до умов договору. Власне у договорі буде зазначено договірну вартість товару, а також: чи належить до складової вартості металу послуга з порізки чи встановлено окрему вартість на послугу. Якщо на послугу з порізки встановлено окрему ціну, то краще підтверджувати це окремим первинним документом. З іншої сторони, якщо у накладній буде окремим рядком вказано вартість послуг, помилки у цьому не має.

Проте, підприємству-покупцю за умовами запитання потрібно звернути увагу на наступний момент. Придбані запаси зараховуються на баланс підприємства за первісною вартістю. Первісною вартістю запасів, що придбані за плату, є собівартість запасів, яка складається з фактичних витрат перелічених у п. 9 П(С)БО 9, зокрема:

- суми, що сплачуються згідно з договором постачальнику (продавцю), за вирахуванням непрямих податків (наприклад, якщо сторони є платниками ПДВ); 

- інших витрат, які безпосередньо пов'язані з придбанням запасів і доведенням їх до стану, в якому вони придатні для використання у запланованих цілях. 

Відповідно, понесена сума витрат на послуги порізки металу є складовою собівартості придбаного товару. Таку суму потрібно розподілити до кожної одиниці придбаного товару у процентному відношенні. Але документальне підтвердження має бути оформлено відповідно до умов договору купівлі-продажу металу. Щоправда при умові підтвердження госпоперації первинними документами, у яких зазначено всі обов’язкові реквізити (перелік обов’язкових реквізитів передбачено ч. 2 ст. 9 Закону про бухоблік та п. 2.4 Положення №88).

Адже підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи складаються на бланках типових і спеціалізованих форм, затверджених відповідним органом державної влади (до затверджених форм відносять, наприклад, податкові накладні, акцизні накладні, касові документи тощо). І як сказано у п. 2.7 Положення № 88: документування господарських операцій може здійснюватись із використанням виготовлених самостійно бланків, які повинні містити обов'язкові реквізити чи реквізити типових або спеціалізованих форм. Якщо послуга є складовою ціни реалізації металу, про що вказано у договорі купівлі-продажу, у такому разі продавець має право у накладній зазначити окремими рядками зміст та обсяг таких операції (метал та послуга з порізки), одиницю виміру тощо.

Своєю чергою покупець має повне право на віднесення таких сум зазначених у накладній до первісної вартості придбаних запасів.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Фізособа отримала дивіденди від КІК не в повному обсязі: як відобразити в декларації про доходи?
    Фізособа, контролююча особа іноземної компанії, у 2023 р. отримала дивіденди за 2023 р. не в повному обсязі. Остаточний розрахунок буде проведено у 2024 р. У 2023 р. ФО була резидентом України. Як показати суму доходу від дивідендів в декларації про майновий стан та доходи? В які строки фізособа має сплатити податок на доходи та військовий збір по такій декларації?
    22.04.202430
  • Виплата роялті нерезиденту: порядок оподаткування
    ТОВ купує батьківські компоненти насіння кукурудзи у нерезидента (Хорватія). Після реалізації вирощеної продукції відповідно до ліцензійної угоди ТОВ має нарахувати та сплатити роялті. Нерезидент є кінцевим бенефіціарним власником ТОВ. Як впливає на фінансовий результат нарахування та виплата роялті? Хто є податковим агентом при виплаті роялті?
    09.04.202448
  • Чи включаються реінвестовані дивіденди в дохід інвестора юрособи?
    Засновники підприємства, які є резидентами України юрособами, платниками податку на прибуток (без різниць), прийняли рішення збільшити СК за рахунок нерозподіленого прибутку (реінвестувати дивіденди). Чи потрібно суму реінвестованих дивідендів включати до складу доходу при розрахунку фінрезультату до оподаткування і сплачувати в підсумку податок на прибуток з цієї суми?
    15.03.202438
  • Якщо дивіденди виплачуються з раніше оподаткованого прибутку, авансовий внесок не сплачується
    Підприємство вирішило виплатити дивіденди за 2020 рік. Прибуток за 2020 рік був 20 млн грн, податок сплачений. У структурі власників 30% фізособи, 70% - юрособи-резиденти. Чи потрібно сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті таких дивідендів та як відображати цю операцію в додатку АВ до декларації з податку на прибуток?
    13.03.202446
  • Як виплатити дивіденди за рік, якщо вже платили за третій квартал?
    Підприємство виплатило дивіденди за третій квартал 2023 року. Як тепер виплатити дивіденди за четвертий квартал? А як виплатити дивіденди за увесь 2023 рік, без врахування дивідендів третього кварталу? Що прописати у протоколі?
    08.03.202485