• Посилання скопійовано

Для застосування ставки 0% підприємство зобов'язане нараховувати зарплату в розмірі не менше ніж 2 МЗП.

Наше предприятие (юридическое лицо) во 2-м квартале являлось плательщиком единого налога. С 1 июля оно добровольно перешло на общую систему налогообложения. Предприятие могло бы пользоваться льготой по уплате налога на прибыль, но не соблюдалось условие по выплате заработной платы в размере 2-х минимальных зарплат. Если в дальнейшем предприятие будет начислять требуемую заработную плату, то через какой конкретный период времени он сможет пользоваться данной льготой?

Дійсно, п. 154.6 ст. 154 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) передбачено право, на період з 1 квітня 2011 року до 1 січня 2016 року, застосовувати ставку 0 відсотків для підприємств, у яких розмір доходів кожного звітного податкового періоду наростаючим підсумком з початку року не перевищує трьох мільйонів гривень та нарахованої за кожний місяць звітного періоду заробітної плати (доходу) працівників, які перебувають з платником податку у трудових відносинах, є не меншим, ніж дві мінімальні заробітні плати (МЗП),розмір якої встановлено законом, та які відповідають одному із таких критеріїв...

З наведеного можна зробити висновок, що дотримання розміру заробітної плати не є умовою для переходу на застосування ставки 0%, а критерієм, якого слід дотримуватись у майбутньому для застосування ставки 0 %. Якщо підприємство відповідає критеріям, що дають право на застосування ставки 0%, то з 01.07.2011 року Ви можете застосовувати ставку з податку на прибуток 0%. При цьому, для збереження права на застосування ставки 0%, з 01.07.2011 року підприємство зобов'язане нараховувати заробітну плату працівникам в розмірі не менше ніж 2 МЗП.

У листі ДПСУ від 09.02.2011 р. №2768/6/15-0315 викладена аналогічна думка щодо дотримання розміру МЗП, а саме зазначено, що нормою 154.6 ПКУ зобов'язано платників податку, які хочуть користуватися пільгою, з 01.04.2011 р. до 01.01.2016 р. нараховувати штатним працівникам заробітну плату у розмірі не менше, ніж дві мінімальні заробітні плати.

Галина Шулак

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Джерело: Контракти-Аудит

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Фізособа отримала дивіденди від КІК не в повному обсязі: як відобразити в декларації про доходи?
    Фізособа, контролююча особа іноземної компанії, у 2023 р. отримала дивіденди за 2023 р. не в повному обсязі. Остаточний розрахунок буде проведено у 2024 р. У 2023 р. ФО була резидентом України. Як показати суму доходу від дивідендів в декларації про майновий стан та доходи? В які строки фізособа має сплатити податок на доходи та військовий збір по такій декларації?
    22.04.202426
  • Виплата роялті нерезиденту: порядок оподаткування
    ТОВ купує батьківські компоненти насіння кукурудзи у нерезидента (Хорватія). Після реалізації вирощеної продукції відповідно до ліцензійної угоди ТОВ має нарахувати та сплатити роялті. Нерезидент є кінцевим бенефіціарним власником ТОВ. Як впливає на фінансовий результат нарахування та виплата роялті? Хто є податковим агентом при виплаті роялті?
    09.04.202448
  • Чи включаються реінвестовані дивіденди в дохід інвестора юрособи?
    Засновники підприємства, які є резидентами України юрособами, платниками податку на прибуток (без різниць), прийняли рішення збільшити СК за рахунок нерозподіленого прибутку (реінвестувати дивіденди). Чи потрібно суму реінвестованих дивідендів включати до складу доходу при розрахунку фінрезультату до оподаткування і сплачувати в підсумку податок на прибуток з цієї суми?
    15.03.202438
  • Якщо дивіденди виплачуються з раніше оподаткованого прибутку, авансовий внесок не сплачується
    Підприємство вирішило виплатити дивіденди за 2020 рік. Прибуток за 2020 рік був 20 млн грн, податок сплачений. У структурі власників 30% фізособи, 70% - юрособи-резиденти. Чи потрібно сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті таких дивідендів та як відображати цю операцію в додатку АВ до декларації з податку на прибуток?
    13.03.202446
  • Як виплатити дивіденди за рік, якщо вже платили за третій квартал?
    Підприємство виплатило дивіденди за третій квартал 2023 року. Як тепер виплатити дивіденди за четвертий квартал? А як виплатити дивіденди за увесь 2023 рік, без врахування дивідендів третього кварталу? Що прописати у протоколі?
    08.03.202485