• Посилання скопійовано

За якою формою подається декларація з податку на прибуток у разі, якщо інститут спільного інвестування має/не має статус ЮО?

Декларація з податку на прибуток подається за формою J0100126, якщо інститут спільного інвестування має статус юрособи, та за формою J0100926, якщо не має статусу юрособи та за нього Декларація подається платником податку на прибуток підприємств – компанією з управління активами

Податківці у підкатегорії 102.17 надали пояснення, що відповідно до пп. 14.1.86 ПКУ, інститути спільного інвестування (далі – ІСІ) – інвестиційні фонди та взаємні фонди інвестиційних компаній, корпоративні інвестиційні фонди та пайові інвестиційні фонди, створені відповідно до законодавства.

Правові та організаційні основи діяльності ІСІ регулюються Законом №5080 «Про інститути спільного інвестування».

Реєстрація ІСІ здійснюється Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку шляхом внесення відомостей про ІСІ до Єдиного державного реєстру інститутів спільного інвестування з присвоєнням такому інституту реєстраційного коду (абзац перший ч. 1 ст. 6 Закону №5080).

ІСІ – корпоративний або пайовий фонд (п. 10 ч.1 ст. 1 Закону №5080).

Корпоративний фонд – юридична особа, яка утворюється у формі акціонерного товариства і провадить виключно діяльність із спільного інвестування (ч. 1 ст. 8 Закону №5080).

Згідно з абз. 1 і 2 ч. 4 ст. 8 Закону №5080 корпоративний фонд вважається створеним і набуває статусу юридичної особи з дня його державної реєстрації в установленому законодавством порядку.

Корпоративний фонд набуває статусу ІСІ з дня внесення відомостей про нього до Реєстру.

Пайовий фонд – сукупність активів, що належать учасникам такого фонду на праві спільної часткової власності, перебувають в управлінні компанії з управління активами та обліковуються нею окремо від результатів її господарської діяльності (ч. 1 ст. 41 Закону №5080).

Пайовий фонд не є юридичною особою і не може мати посадових осіб (ч. 3 ст. 41 Закону №5080).

Пайовий фонд створюється компанією з управління активами (ч. 1 ст. 42 Закону №5080).

Компанія з управління активами здійснює управління активами ІСІ (абз. 2 ч. 1 ст. 63 Закону №5080).

Компанія з управління активами – це господарське товариство, створене відповідно до законодавства у формі акціонерного товариства або товариства з обмеженою відповідальністю, яке провадить професійну діяльність з управління активами інституційних інвесторів на підставі ліцензії, що видається Комісією (абз. 1 ч. 1 ст. 63 Закону №5080).

Компанія з управління активами може одночасно здійснювати управління активами кількох ІСІ (ч. 5 ст. 63 Закону №5080).

При цьому частиною 1 ст. 43 Закону №5080 визначено, що бухгалтерський та податковий облік операцій і результатів діяльності зі спільного інвестування, які проводяться компанією з управління активами через пайовий фонд, здійснюються компанією з управління активами окремо від обліку операцій та результатів її господарської діяльності та обліку операцій і результатів діяльності інших ICI, активи яких перебувають в її управлінні.

Форма Податкової декларації з податку на прибуток підприємств затверджена наказом Мінфіну від 20.10.2015 №897.

Декларація складається та подається платником податку на прибуток підприємств – компанією з управління активами за результатами своєї господарської діяльності та окремо по кожному ІСІ без статусу юридичної особи, активами яких він управляє відповідно до Закону №5080.

Відповідно до п. 4 розд. ІІ Порядку №557, електронні форми документів у форматі за стандартом на основі специфікації eXtensibleMarkupLanguage (XML) оприлюднюються на вебпорталі ДПС.

На веб-порталі ДПС у рубриці Електронна звітність/Платникам податків про електронну звітність/Інформаційно-аналітичне забезпечення/Реєстр електронних форм податкових документів розміщені електронні форми Декларації з додатками за ідентифікаторами форм:

  • J0100126 – для юридичних осіб;
  • J0100926 – для інститутів спільного інвестування.

Таким чином, за ідентифікатором форми J0100126 подається Декларація, якщо ІСІ має статус юридичної особи (корпоративний фонд).

За ідентифікатором форми J0100926, якщо ІСІ не має статусу юридичної особи (пайовий фонд) та за нього Декларація подається платником податку на прибуток підприємств – компанією з управління активами. При цьому в основній частині Декларації поля 9 «Повне найменування інституту спільного інвестування» зазначається повне найменування і реєстраційний код такого ІСІ та проставляється відповідна позначка у полі 10 «Особливі відмітки».

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Автор: «Дебет-Кредит»

Джерело: Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Коригування фінрезультату резидентом Дія Сіті на загальних підставах при переході на особливі умови оподаткування
    Резидент Дія Сіті – платник податку на прибуток на загальних підставах із застосуванням річного звітного періоду, який протягом року переходить на оподаткування на особливих умовах, повинен здійснювати коригування фінрезультату на всі різниці, якщо річний дохід платника складає більше 40 млн грн
    17.06.202519
  • Збитки, дивідендні аванси та МПЗ: порядок відображення у декларації з податку на прибуток
    Як у декларації з податку на прибуток відобразити сплачені авансові внески при виплаті дивідендів, якщо за звітний період отримано від'ємний об'єкт оподаткування (збиток)? Чи формують такі внески переплату в інтегрованій картці платника та чи можна ними зменшити позитивне значення мінімального податкового зобов'язання (МПЗ)?
    16.06.202532
  • Чи нараховувати дивіденди засновникові, який помер?
    Підприємство планує нарахувати дивіденди за 2025 рік, але один із засновників помер, а спадкоємці ще не переоформили спадщину. Як у такому випадку нараховувати дивіденди? Чи потрібно нараховувати дивіденди на померлого засновника? Як бути з податками? До того ж цьому засновнику не повністю виплатили дивіденди за 2024 рік (податки були сплачені у 2024 році). Як бути із невиплаченою частиною дивідендів за 2024 рік?
    13.06.202558
  • РК до ПН на аванс за ОЗ: зміна курсу євро та кількості
    Підприємство отримало аванс (45% вартості) за основний засіб з прив'язкою до курсу євро та зареєструвало податкову накладну із зазначенням кількості 0,45. На дату відвантаження ОЗ курс євро змінився. Як коректно скласти РК для зміни ціни та збільшення кількості до 1 одиниці ОЗ в ПН? Які встановлені терміни для реєстрації такого РК?
    10.06.202545
  • Оренда у засновника: облік витрат та податок на прибуток
    ТОВ орендує у свого засновника частину його приватного житлового приміщення для господарських потреб (розміщення бухгалтера). Чи має право ТОВ включати орендну плату до витрат, що формують фінрезультат до оподаткування? За яких умов такі витрати можуть бути не визнані контролюючим органом?
    09.06.20251 079