Головна Усі консультації Оподаткування Податок на прибуток

Перенесення збитків минулих років: чи будуть штрафи?

До декларації з податку на прибуток підприємств за 2017 р. не було перенесено збитки 2016 р. Як виправити таку помилку та чи передбачено за це штрафні санкції?

Відповідно до пп. 140.4.2 ПКУ фінансовий результат до оподаткування зменшується на суму від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років. Положення зазначеного пункту застосовуються з урахуванням п. 3 підрозділу 4 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ, - інформує «Вісник. Офіційно про податки».

Отже, для визначення різниці, що зменшує фінансовий результат до оподаткування, враховуються податкові збитки, що склалися станом на 1 січня звітного року, та відображені у рядку 04 декларації з податку на прибуток підприємств за попередній рік.

У разі, якщо платник податку у звітному періоді різницю не відобразив, то він має скористатися правом для виправлення такої помилки в уточнюючому розрахунку або у звітній декларації відповідно до вимог ст. 50 ПКУ не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку подання декларації за період, у якому допущено помилку.

Таким чином, платник податку самостійно вирішує: виправити таку помилку шляхом подання уточнюючого розрахунку чи шляхом проведення виправлення у поточній декларації.

При цьому оскільки перенесення збитків минулих років зменшує об’єкт оподаткування податком на прибуток наступного звітного періоду та не призводить до заниження податкового зобов’язання, штрафні санкції не застосовуються.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Джерело
Вісник. Офіційно про податки
Рубрика:
Оподаткування / Податок на прибуток
Теги:
Податок на прибуток , Штрафи , Декларація

Коментарі: 4

Новини по темі

Консультації по темі