Головна Усі консультації Оподаткування Податок на прибуток

Як оподатковується оплата участі працівників у спортивних заходах?

Підприємство оплатило участь працівників у спортивному заході з метою просування бренду компанії та заохочення працівників до здорового способу життя. Як впливає така оплата на фінансовий результат з метою оподаткування? Чи буде ця оплата додатковим благом для працівників?

Податок на прибуток

Відповідно до п. 44.1 ПКУ для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухобліку, фінзвітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням та сплатою податків, зборів, ведення яких передбачено законодавством. Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що зазначені вище.

Згідно з пп. 134.1.1 ПКУ об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до НП(С)БО або МСФЗ, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ. 

Щодо витрат на участь працівників у спортивних заходах нормами ПКУ не передбачені коригування фінрезультату до оподаткування.

 

ПДФО та військовий збір

Уникнути оподаткування участі працівників у спортивних заходах не вдасться. По-перше, норми ПКУ не звільняють такий дохід від оподаткування. По-друге, він є персоніфікованим, оскільки завжди можна дізнатися, хто з працівників взяв участь у заходах.

Оподаткування участі працівників у спортивних заходах буде залежати від вартості такої участі. Якщо вартість участі у заходах одного працівника не перевищує 25% однієї мінімальної зарплати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, то така участь не оподатковується ПДФО відповідно до пп. 165.1.39 ПКУ. У 2018 році ця величина складає 25% від 3723 грн = 930,75 грн.

Якщо вартість участі у заходах більше, ніж 930,75 грн, то оплата такої участі буде додатковим благом для працівників відповідно до пп. «е» пп. 164.2.17 ПКУ – у повній сумі, без зменшення на 930,75 грн. Щодо цього див. ІПК від 28.02.2018 р. № 810/6/99-99-13-02-03-15/ІПК: «якщо вартість дарунків перевищує вказаний розмір, то уся їх вартість оподатковується податком на доходи фізичних осіб як додаткове благо з урахуванням положень п. 164.5 ст. 164 Кодексу».

У даному випадку додаткові блага надаються у негрошовій формі (у формі оплати участі у заходах), і тому  сума ПДФО обчислюється за правилами, визначеними п. 164.5 ПКУ – із застосуванням «натурального» коефіцієнта.

Військовий збір справляється з вартості участі у заходах, яка оподатковується ПДФО, але без застосування «натурального» коефіцієнта. 

Відповідно до пп. 168.1.1 ПКУ податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок. Отже, в даному випадку ПДФО та військовий збір слід утримати із заробітної плати працівників, оскільки їх неможливо утримати з вартості участі у спортивних заходах, адже ця сума повністю перерахована організатору заходів.

Також згідно з пп. 168.1.4 ПКУ, якщо оподатковуваний дохід надається у негрошовій формі, ПДФО та військовий збір сплачуються  до бюджету протягом трьох банківських днів з дня, що настає за днем надання доходу. У даному випадку днем надання доходу буде день проведення спортивних заходів, у яких беруть участь працівники.

Зауважимо, що оподатковуваний дохід отримують лише ті працівники, що фактично взяли участь у заходах. Якщо підприємство оплатило участь у заходах працівників, які фактично не скористалися цим правом, то в даному випадку дохід у таких працівників не виникає. В цьому випадку ситуація виглядає так: підприємство понесло витрати на оплату третім особам за участь фізосіб  у спортивних заходах, але фізособи цей дохід не отримали. Цей факт не впливає на включення здійсненої оплати до витрат підприємства – таких коригувань фінрезультату нормами ПКУ не передбачено.

 

ЄСВ

У п. 10 розділу ІІ  Переліку №1170 зазначено, що  на витрати  на  проведення  культурно-освітніх  і оздоровчих заходів  ЄСВ не нараховується.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Податок на прибуток
Теги:
Єдиний податок , ПДФО , Податок на прибуток , Військовий збір

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі