Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

База оподаткування при використанні товарів у звільнених операціях

Підприємство імпортувало товар (сплатило при цьому ПДВ). Такі товари були реалізовано виконавцю проекту МТД та, відповідно, були звільнені від оподаткування ПДВ. З якої вартості необхідно нараховувати податкові зобов'язання?

Відповідно до п. 198.5 ПКУ платник ПДВ зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.1 ПКУ, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в ЄРПН зведену податкову накладну за товарами придбаними з ПДВ, у разі якщо такі товари призначаються для їх використання або починають використовуватися, зокрема, в операціях, звільнених від оподаткування ПДВ.

Згідно з п. 189.1 ПКУ база оподаткування за такими товарами визначається виходячи з вартості їх придбання.

Отже, податкові зобов’язання з ПДВ необхідно буде нарахувати, спираючись саме на вартість придбання таких товарів, що були використані у звільнених від оподаткування операціях. Базою оподаткування буде купівельна вартість товару – 500000 грн.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Імпорт , ПДВ , Податкова накладна

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі