Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Як заповнити податкову накладну на аванс за недобудований котедж?

Як заповнити графи 1-11 податкової накладної на авансовий платіж від покупця (фізособа, неплатник ПДВ) згідно з попереднім договором куплі-продажу нерухомості (котеджу, який ще не введений в експлуатацію, завершальна стадія будівництва)?

Якщо предметом попереднього договору є власне котедж як об'єкт нерухомості, а також земельна ділянка, на якій він збудований та яка продається разом з ним, то саме вони і повинні заначатись у розділі Б податкової накладної.

При цьому код товару згідно з УКТ ЗЕД у графі 3.1 податкової накладної зазначається відповідно до Довідника умовних кодів товарів, що оприлюднений на сайті ДФСУ:  за цим Довідником котедж як житловий будинок має умовний код  00101, а земельна ділянка – код 00301.

Графи 3.2 та 3.3 розділу Б податкової накладної не заповнюються.

Одиниця виміру товару у графах 4 та 5 зазначається згідно з Класифікатором системи позначень одиниць вимірювання та обліку ДК 011-96. На нашу думку, можна використовувати декілька варіантів одиниць виміру:

- для котеджу:

  • квадратний метр житлової площі, умовне позначення «м2житл.площ», код  1901;
  • штука, умовне позначення «шт», код 2009;

- для земельної ділянки:

  • ар (сотка), умовне позначення «а», код 131;
  • гектар, умовне позначення «га», код 132.

У графі 6 слід вказати кількість одиниць виміру, яка припадає на кожний отриманий платіж від покупця. При заповненні цієї графи не регламентується кількість знаків після коми – тобто за рахунок зміни точності показника графи 6 можна забезпечити точність розрахунку показника графи 10 розділу Б податкової накладної, адже у графі  7 податківці бажають бачити ціну лише з двома знаками після коми.

У графі 7 вказується ціна постачання за одну одиницю кількості. Ціна повинна мати лише два знаки після коми – на цьому неодноразово  наполягали податківці: 

  • графа 8 – код ставки – 20.
  • графа 9 не заповнюється.
  • у графі 10 розраховується обсяг постачання шляхом множення показника графи 6 на показник графи 7.
  • графа 11 не заповнюється.

Нижче подаємо зразки заповнення розділу Б податкової накладної для різних варіантів одиниць виміру. Завантажити тут>>

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Податкова накладна

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі