• Посилання скопійовано

Як заповнити податкову накладну на аванс за недобудований котедж?

Як заповнити графи 1-11 податкової накладної на авансовий платіж від покупця (фізособа, неплатник ПДВ) згідно з попереднім договором куплі-продажу нерухомості (котеджу, який ще не введений в експлуатацію, завершальна стадія будівництва)?

Якщо предметом попереднього договору є власне котедж як об'єкт нерухомості, а також земельна ділянка, на якій він збудований та яка продається разом з ним, то саме вони і повинні заначатись у розділі Б податкової накладної.

При цьому код товару згідно з УКТ ЗЕД у графі 3.1 податкової накладної зазначається відповідно до Довідника умовних кодів товарів, що оприлюднений на сайті ДФСУ:  за цим Довідником котедж як житловий будинок має умовний код  00101, а земельна ділянка – код 00301.

Графи 3.2 та 3.3 розділу Б податкової накладної не заповнюються.

Одиниця виміру товару у графах 4 та 5 зазначається згідно з Класифікатором системи позначень одиниць вимірювання та обліку ДК 011-96. На нашу думку, можна використовувати декілька варіантів одиниць виміру:

- для котеджу:

  • квадратний метр житлової площі, умовне позначення «м2житл.площ», код  1901;
  • штука, умовне позначення «шт», код 2009;

- для земельної ділянки:

  • ар (сотка), умовне позначення «а», код 131;
  • гектар, умовне позначення «га», код 132.

У графі 6 слід вказати кількість одиниць виміру, яка припадає на кожний отриманий платіж від покупця. При заповненні цієї графи не регламентується кількість знаків після коми – тобто за рахунок зміни точності показника графи 6 можна забезпечити точність розрахунку показника графи 10 розділу Б податкової накладної, адже у графі  7 податківці бажають бачити ціну лише з двома знаками після коми.

У графі 7 вказується ціна постачання за одну одиницю кількості. Ціна повинна мати лише два знаки після коми – на цьому неодноразово  наполягали податківці: 

  • графа 8 – код ставки – 20.
  • графа 9 не заповнюється.
  • у графі 10 розраховується обсяг постачання шляхом множення показника графи 6 на показник графи 7.
  • графа 11 не заповнюється.

Нижче подаємо зразки заповнення розділу Б податкової накладної для різних варіантів одиниць виміру. Завантажити тут>>

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202418
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202416
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20243221
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202420
  • Продаж БПЛА: що з ПДВ?
    Підприємство виготовляє і продає дрони іншим суб’єктам господарювання. Складові запчастини придбаваються у вітчизняних постачальників. Як скористатися пільгою щодо звільнення від оподаткування ПДВ за пп. 5 п. 32 підр. 2 розд. ХХ ПКУ?
    16.04.2024219