Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

ПДВ при наданні послуг за кордоном

Підприємство надає послуги з вимірювання шуму-ізоляції та виготовлення акустичного проекту (рекомендації щодо уникнення шуму) на території Грузії. Чи оподатковуються такі операції? У якому додатку та рядку їх потрібно зазначати у декларації з ПДВ? Чи подавати звіт щодо пільг?

Постачання послуг – це будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об'єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав щодо таких об'єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності (пп. 14.1.185 ПКУ).

Об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників ПДВ, зокрема,  з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.

У даному випадку місце постачання послуг знаходиться за межами території України, незалежно від того, чи пов’язані ці послуги з рухомим майном, чи з нерухомим майном.

Якщо послуги з вимірювання шуму-ізоляції і виготовлення акустичного проекту пов’язані з рухомим майном, то місце надання таких послуг визначається за пп. «г» пп. 186.2.1 ПКУза місцем фактичного постачання послуг, яким є територія Грузії.

Якщо такі послуги з вимірювання шуму-ізоляції і виготовлення акустичного проекту пов’язані з нерухомим майном, то місце надання таких послуг визначається за пп. «в» пп. 186.2.2 ПКУ – за фактичним місцезнаходженням нерухомого майна, яким є територія Грузії.

Таким чином, зазначені операції не є об’єктом оподаткування ПДВ. Такі операції відображаються у рядку 5 Декларації з ПДВ  з розшифруванням загальної суми операцій  у додатку Д6 до Декларації з ПДВ. У даному випадку таблиця 1 додатку Д6 може заповнюватися так – див. зразок. Суми у зразку умовні.

Операції, які не є об’єктом оподаткування, не є пільговими операціями, тож і звіт щодо пільг не подається.

Зразок

Таблиця 1. Операції, що не є об'єктом оподаткування (ст. 196 ПКУ), операції з постачання послуг за межами митної території України та послуг, місце постачання яких визначено відповідно до п. 186.2, 186.3 ПКУ за межами митної території України, операції, які звільнені від оподаткування (ст. 197 ПКУ, підрозділ 2 розділу XX ПКУ, міжнародні договори (угоди)) (грн).

 

№ з/п

Назва операції

Пункт (підпункт), стаття Кодексу

Сума, грн

1

2

3

4

Операції з постачання послуг за межами митної території України та послуг, місце постачання яких визначено відповідно до п. 186.2186.3 ПКУ за межами митної території України

1

Інші роботи і послуги, що пов'язані з рухомим майном

пп. «г» пп. 186.2.1 ПКУ 

1000000,00 

2

 Інші послуги за місцезнаходженням нерухомого майна

пп. «в» пп. 186.2.2 ПКУ 

1000000,00  

Усього згідно із статтею Кодексу

1000000,00   

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Звітність , ПДВ , Послуги , Декларація

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі