Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

При постачанні послуг за межами території України об'єкт ПДВ не виникає

Повіренний - резидент за дорученням довірителя резидента придбав у нерезидента послуги щодо оформлення сертифікату відповідності продукції (послуги надавались на території нерезидента). Як оподатковуються ПДВ надання таких послуг від нерезидента довіреному і від довіреного довірителю?

Під постачанням послуг розуміється будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об'єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав щодо таких об'єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності (пп. 14.1.185 ПКУ).

Об'єктом оподаткування є операції платників податку, зокрема, з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.

Згідно з п. «б» пп. 186.2.1 ПКУ, місцем постачання послуг із проведення експертизи та оцінки рухомого майна є місце фактичного постачання таких послуг, пов'язаних з рухомим майном.

Якщо ж платник податку надає послуги, місце постачання яких — за межами митної території України, податкових зобов’язань з ПДВ за такою операцією не визначають, податкова накладна не складається.

Відповідно придбання послуг з сертифікації продукції, що проводиться на території нерезидента не є об’єктом оподаткування ПДВ. Не буде це об’єктом оподаткування ПДВ і при перевиставленні цих послуг довірителю.

Отже, повірений складає податкову накладну лише на суму винагороди за агентським договором, але оскільки місце постачання послуг визначено за межами України – такі послуги не є об’єктом оподаткування ПДВ.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Нерезиденти , ПДВ , Послуги

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі