Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Складаємо податкову накладну при імпорті програмної продукції

Чи враховувати суму за ПН без ПДВ, що складена на операцію отримання програмної продукції від нерезидента, при розрахунку частини використання товарів (послуг) в оподатковуваних операціях при заповненні додатку 7 до декларації з ПДВ?

Додаток 7 до декларації з ПДВ - розрахунок (перерахунок) частки використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях (Д7) -  складається лише у разі одночасного здійснення платником ПДВ постачання товарів/послуг за звітний період, які:

  • оподатковуються за основною ставкою, за ставкою 7%, за нульовою ставкою;
  • звільнені від оподаткування, тимчасово звільнені від оподаткування, звільнені від оподаткування відповідно до міжнародних договорів (угод) та не є об'єктом оподаткування, та послуг, що не оподатковуються у зв'язку з їх місцем постачання за межами митної території України.

Наприклад, підприємство здійснює одночасно надання приміщень в оренду, яке оподатковується за основною ставкою 20%, та постачання програмної продукції, що тимчасово звільняється від оподаткування  ПДВ (п. 26-1 підрозділу 2 р. ХХ ПКУ). 

При цьому у колонках 4 та 5 табл. 1 додатку 7 (Д7) зазначаються обсяги постачання товарів/послуг, а не обсяги їх придбання.

Відображення обсягів послуг, отриманих від нерезидента, в т. ч. на які поширюється режим звільнення від оподаткування, у вказаній таблиці цього додатку не передбачено.

У разі здійснення платником ПДВ лише оподатковуваних операцій, складання податкової накладної на послуги отримані від нерезидента, що звільнені від оподаткування (або тимчасово звільнені), не призводять до обов'язку розрахунку (перерахунку) частки використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях додатку 7 (Д7) відповідно до ст. 199 ПКУ.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Бондаренко Олена
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Імпорт , ПДВ , Податкова накладна

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі