Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Як відкоригувати/зменшити податковий кредит з ПДВ в бухобліку

Підприємство імпортувало товар з Німеччини, але постачальник не надав вчасно сертифікат EUR.1. Після надання цього сертифікату митниця зменшила суму мита та ПДВ на підставі аркуша коригування до митної декларації. Як відкоригувати/зменшити податковий кредит з ПДВ в обліку?

Відповідно до п. 4.2 Інструкції №141  при ввезенні товарів на митну територію України на підставі митної декларації, оформленої відповідно до вимог законодавства, яка підтверджує сплату податку, сума податкового кредиту з ПДВ відображається за дебетом субрахунку 641 «Розрахунки за податками», аналітичний рахунок «Розрахунки за податком на додану вартість», і кредитом рахунків обліку відповідних розрахунків. Тобто, якщо розрахунки з митницею, наприклад,  обліковуються на субрахунку 377 або субрахунку 685/1 (як у запитанні), то облік «імпортного» ПДВ виглядає так:

  • Дт 377  (685/1) Кт 311 – попередня сплата грошових коштів на митницю для проведення митного оформлення;
  • Дт 6412 Кт 377  (685/1) – зарахування попередньо сплаченої суми ПДВ до складу податкового кредиту на підставі митної декларації;
  • Дт 6412 Кт 377  (685/1) методом «сторно» - коригування імпортного ПДВ на підставі аркуша коригування до МД.

Порядок внесення змін до митної декларації та її відкликання визначено пп. 3338 Положення про митні декларації, затвердженого постановою Кабміну від 21.05.2012 р. №450.  Згідно з п. 37 Положення №450 після завершення митного оформлення зміни до МД можуть вноситися, зокрема шляхом заповнення та оформлення контролюючим органом аркуша коригування за формою згідно з додатком 4 Положення №450. Порядок оформлення аркуша коригування затверджено наказом Мінфіну від 06.11.2012 р. №1145.

У «ЗІР» податківці роз'яснюють, що у випадку, коли після митного оформлення товарів, поміщених у митний режим імпорту, змінюється величина митної вартості цих товарів (зокрема, коли контролюючим органом прийнято рішення про коригування (зменшення) заявленої митної вартості товарів), коригування податкового кредиту, що проводиться у зв’язку зі зміною митної вартості товарів, на дату прийняття відповідного рішення, відображається на підставі аркуша коригування до митної декларації у рядку 11.1 чи 11.2 (в залежності від ставки) декларації з ПДВ зі знаком «мінус» (підкатегорія «ЗІР» 101.23, питання «Як платнику ПДВ в податковій декларації з ПДВ відобразити коригування (збільшення/зменшення) заявленої митної вартості товарів, які ввозяться на митну територію України у митному режимі імпорту?»).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Облік , Податковий кредит , Мито

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі