Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Як відновити загублений податковий кредит?

У декларації з ПДВ за вересень 2016 р. було задекларовано від'ємне значення попереднього періоду з відповідним його відображенням у додатку 2. Вподальшому внаслідок помилки таке від'ємне значення не відображалось. Як можна повернути загублений податковий кредит?

Згідно з п. 50.1 ПКУ у разі, якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації, він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

При цьому, згідно з п. 102.1 ПКУ помилки, допущені у деклараціях з ПДВ попередніх періодів, можна виправити не пізніше 1095 дня, що настає за останнім днем:

  • граничного строку подання податкової декларації, у якій було допущено помилку (якщо декларацію було надано вчасно);
  • фактичного її подання (якщо декларацію було подано пізніше встановленого строку).

Але, оскільки у рядку 16.1 декларації зазначається від’ємне значення саме попереднього (звітного) періоду, то доведеться подати такі уточнюючі декларації за всі періоди з вересня 2016 р. до сьогодні. 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Податковий кредит

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі