Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Міжнародне перевезення за СМR оподатковується ПДВ за ставкою 0%

Підприємство імпортує та перепродає добрива покупцям – резидентам. Перевезення товару від іноземного виробника до покупця оформляється СМR. Перевізник оподатковує всю вартість перевезення за ставкою ПДВ 0%. Чи не потрібно розділяти вартість перевезення від кордону до покупця та оподатковувати її за ставкою 20%?

Запитання:

Підприємство імпортує та перепродає добрива покупцям – резидентам. Доставка товару проводиться перевізником-резидентом. Виникають ситуації, коли імпортований товар (після розмитнення) відразу відвозиться до покупця транзитом, не заходячи на склад. На перевезення товару оформлена СМR, де зазначається юрадреса постачальника-нерезидента, юрадреса підприємства-імпортера та місце поставки товару – назва підприємства-імпортера. У акті на перевезення товару, який надає перевізник, вказано, що автоперевезення відбулося від юрадреси постачальника-нерезидента до юрадреси покупця – резидента. Ставка ПДВ – 0%. Чи правомірно перевізник складає  документи з ставкою ПДВ 0% на перевезення від складу нерезидента до покупця? Можливо частину вартості перевезення від місця розмитнення товару до покупця потрібно оподатковувати за ставкою 20%?

 

Відповідь:

 

Відповідно до пп. "а" пп. 195.1.3 ПКУ за нульовою ставкою оподатковується ПДВ постачання таких послуг, як міжнародні перевезення пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом. Для цілей цього підпункту перевезення вважається міжнародним, якщо таке перевезення здійснюється за єдиним міжнародним перевізним документом.

Відповідно до ст. 9 Закону "Про транспортно-експедиторську діяльність" перевезення вантажів супроводжується товарно-транспортними документами, складеними мовою міжнародного спілкування залежно від обраного виду транспорту або державною мовою, якщо вантажі перевозяться в Україні. Зокрема, таким документом  є міжнародна автомобільна накладна (CMR). Щодо цього див. ІПК ДФСУ від 05.07.2017 р. №993/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

Щодо того, яким саме має бути такий єдиний міжнародний перевізний документ, дивіться, наприклад, лист ДПСУ  від 11.01.2013 р. №247/5/15-3416.

Отже, вартість всього перевезення від постачальника-нерезидента до кінцевого пункту – покупця, яке оформлене єдиним міжнародним перевізним документом (CMR), оподатковується ПДВ за ставкою 0%.

Також читайте роз'яснення податківців щодо оподаткування міжнародних перевезень.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Імпорт , Нерезиденти , ПДВ , Перевезення

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі