Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Придбання товарів/послуг за рахунок статутних внесків: що з ПДВ?

Комунальне підприємство отримує статутні внески від міської ради (з бюджетного рахунку, за КБК 3210) на свій поточний рахунок, ПДВ-зобов'язання не визнаються. Кошти спрямовані на встановлення теплових лічільників та реконструкцію насосних станцій. Чи повинно підприємство визначати ПДВ-зобов'язання за придбаними послугами і товарами?

Так, дійсно, отримання статутних внесків від міської ради на рахунок комунального підприємства не повинно супроводжуватися нарахуванням ПЗ з ПДВ, бо у даному разі мова йде про операції, які не є об’єктом оподаткування ПДВ. Але придбання за ці кошти теплових лічильників та реконструкція насосних станцій є операціями придбання товарів, робіт, послуг із відповідним нарахуванням ПЗ з ПДВ. Постачальник формує податкову накладну і реєструє її в ЄРПН. Після цього ключовий фактор для відповіді на запитання – це те, у яких операціях використовуються придбані теплові лічильними чи реконструйовані  насосні станції.

Усі останні зміни з ПДВ
у вашій поштовій скриньці!

Нова тематична розсилка від редакції. Ви точно нічого не пропустите

Підписатись

Хочете подивитись, як це виглядає?

Зверніть увагу: не важливо, звідки підприємство має кошти (і чи була на цьому етапі оподаткована ПДВ - операція), для нарахування "технічних" ПЗ з ПДВ у рамках п. 198.5 ПКУ ключовим є відповідь на запитання: у яких операціях використовуються придбані товари, роботи, послуги?

Аналіз п.198.5 ПКУ зводиться до того, що ч. "а" п.198.5 ПКУ вимагає нараховувати ПЗ з ПДВ  виходячи з бази оподаткування (п. 189.1 ПКУ), скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в ЄРПН зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами у разі, якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися в операціях, що не є об’єктом оподаткування відповідно до  ст. 196 ПКУ (крім випадків проведення операцій, передбачених пп. 196.1.7 ПКУ) або місце постачання яких розташоване за межами митної території України.

Отже, якщо комунальне підприємство здійснює оподатковувану ПДВ-діяльність (рахунки 7-го класу в обліку), то вищеназвана вказівка ч. "а" п. 198.5 ПКУ не діятиме і нараховувати "технічні" ПЗ з ПДВ за придбаними тепловими лічильниками і реконструкціями насосних станцій не буде актуальною. У ситуації, коли мова йде про неоподатковувану діяльність (звільнену від оподаткування або таку, що не є об’єктом оподаткування), переведення активів у статус невиробничих або їх використання у негосподарській діяльності – без ненарахування ПЗ з ПДВ у рамках п.198.5 ПКУ не обійтися. Якщо комунальне підприємство здійснює одночасно оподатковувану  та неоподатковувану діяльність, а теплові лічильники і насосні станції одночасно використовуються в обидвох видах діяльності, вхідний ПК з ПДВ  доведеться розподіляти у рамках ст.199 ПКУ.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Кловская Юлия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі