Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Складання податкової накладної для отримання дотації

Як скласти податкову накладну щодо яєчного порошку за КВЕД 10.89 суб'єкту господарювання (товаровиробнику) для отримання дотації?

Докладно про те, хто має право на отримання дотації сільгосптоваровиробникам, ми писали тут>>

Це не просто суб'єкти господарювання, які постачають сільськогосподарську продукцію і є платниками ПДВ. Для них встановлено мінімальну частку такої продукції у загальному обсягу постачання.

Але зараз нас цікавить, що належить до сільгосппродукції, яка дає право на отримання дотації. Це визначено у п. 2.15 ст. 2 Закону №1877. У цьому визначенні є критерії, які повинні виконуватись одночасно:

1) сільськогосподарська продукція (сільськогосподарські товари) - це товари, зазначені у групах 1-24 УКТ ЗЕД згідно із Законом "Про Митний тариф України". Зокрема, для сушених яєць птиці встановлено код УКТ ЗЕД 0408, а для висушеного яєчного альбуміну - 3502 11 (докладніше про це тут);

2) такі товари (продукція) вирощуються, відгодовуються, виловлюються, збираються, виготовляються, виробляються, переробляються безпосередньо виробником цих товарів (продукції), а також продукти обробки та переробки цих товарів (продукції), якщо вони були придбані або вироблені на власних або орендованих потужностях (площах).  Отже, реалізація (перепродаж) покупних сільгосптоварів не враховується при розрахунку 75%-ї частки.

Але отримати дотацію зможуть не всі сільгосптоваровиробники, а лише ті, які здійснюють види діяльності, визначені п. 16-1.3 Закону №1877. І там дійсно зазначено такий вид діяльності, як виробництва  яєчних  продуктів, яєчного  альбуміну,  яєчного порошку. Із зауваженнями, що назва такого виду діяльності -  виробництво інших харчових продуктів із кодом 10.80 КВЕД. 

Про складання податкових накладних сільгосптоваровиробниками, які претендують на отримання дотації, ми писали тут>>

Для таких ПН передбачено наступні особливості заповнення:

1) Номер ПН

У другій частині номера окремої ПН на дотаційні операції проставляється код "2" відповідно до п. 6 Порядку № 1307. Податківці в ІПК від 06.06.2017 р. №476/6/99/99-15-03-02-15/ІПК зазначають, що ПН з кодом "2" у другій частині порядкового номера такої ПН можуть складати та реєструвати у ЄРПН лише сільськогосподарські товаровиробники, внесені до Реєстру, починаючи з дати внесення їх до Реєстру.

2) Графа 11 розділу Б ПН

Відповідно до пп. 9 п. 16 Порядку № 1307 у графі 11 розділу Б податкової накладної зазначається код виду діяльності відповідно до пп. 16-1.3.Закону №1877, за результатами якої виготовлено товар, що постачається. У Порядку №1307 зазначено, що графа 11 заповнюється в ПН з кодом "2" та виключно платниками ПДВ - сільськогосподарськими товаровиробниками у разі здійснення ними операцій з постачання власновироблених товарів, отриманих за результатами видів діяльності, визначених п. 16-1.3 Закону № 1877.

Формат значення графи 11 ПН – це тризначне число від 701 до 716, яке відповідає видам діяльності, зазначеним у п. 16-1.3 Закону №1877. Для коду КВЕД 10.80 встановлено умовний код 716 і саме він зазначається у податковій накладній у графі 11. 

Всі інші реквізити та показники ПН заповнюються за загальними правилами. Ставка ПДВ за дотаційними операціями може бути лише 20%.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Бикова Ганна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Сільське господарство

Коментарі: 4

Новини по темі

Консультації по темі