Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Бюджетне відшкодування ПДВ за сплаченими авансами

Чи може платник ПДВ скористатися правом на бюджетне відшкодування ПДВ у частині сум, які сплачені авансом постачальнику робіт/послуг?

Як визначено у п. 200.1 ПКУ, сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Держбюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.

Далі, згідно з п. 200.4 ПКУ при від’ємному значенні суми, розрахованої згідно з п. 200.1 ПКУ, така сума, зокрема:

1) враховується у зменшення суми податкового боргу з ПДВ, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до ПКУ) в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до п. 200-1.3 ПКУ на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, а в разі відсутності податкового боргу -

2) або підлягає бюджетному відшкодуванню за заявою платника у сумі ПДВ, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Держбюджету України, в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до п. 200-1.3 ПКУ на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, на поточний рахунок платника податку та/або у рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету.

До податкової декларації з ПДВ або уточнюючих розрахунків (у разі їх подання) платником додається розрахунок суми бюджетного відшкодування за формою додатка 3 до Декларації з ПДВ (п. 200.8 ПКУ), а також заява про повернення суми бюджетного відшкодування (міститься у додатку 4 до Декларації з ПДВ).

Податківці повинні провести камеральну перевірку поданої звітності у строк, передбачений абзацом першим п. 76.3 ПКУ - протягом 30 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку їх подання, а якщо такі документи були надані пізніше, - за днем їх фактичного подання (п. 200.10 ПКУ).

Платники ПДВ, які мають право на бюджетне відшкодування відповідно до ст. 200 ПКУ  та подали заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, отримують таке бюджетне відшкодування в разі узгодження контролюючим органом заявленої суми бюджетного відшкодування за результатами камеральної перевірки, а у випадках, визначених п. 200.11 ПКУ, - за результатами перевірки, зазначеної у такому пункті, що проводяться відповідно до ПКУ. Таких випадків всього два.

Контролюючий орган має право протягом 60 к.д., що настають за граничним строком подання податкової декларації, а в разі якщо така податкова декларація надана після закінчення граничного строку - за днем її фактичного подання провести документальну перевірку платника ПДВ  в разі, якщо розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено за рахунок від’ємного значення, сформованого за операціями:

  • за періоди до 1 липня 2015 року, що не підтверджені документальними перевірками;
  • з придбання товарів/послуг за період до 1 січня 2017 року у платників податку, що використовували спеціальний режим оподаткування, визначений відповідно до ст. 209 ПКУ.

Рішення про проведення документальної перевірки має бути прийнято не пізніше закінчення граничного строку проведення камеральної перевірки.

Отже, нормами ПКУ не передбачена умова отримання товарів, робіт чи послуг для використання права на бюджетне відшкодування ПДВ. Головне, щоб суми ПДВ були сплачені постачальникам, як це прямо передбачено пп. «б» п. 200.4 ПКУ, а це може статися і внаслідок сплати авансу за товари, роботи, послуги.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , ПДВ-відшкодування

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі